Zemlinského kvarteto online

Zemlinského kvarteto připomíná 180 let od narození Antonína Dvořáka. Koncertovat bude během celého roku v Ústřední knihovně. Koncerty budeme natáčet a každý vám přineseme online.    

Celý článek
Do černého 2021

Zveme vás na sedmý ročník konference Do černého. Městská knihovna v Praze pořádá pravidelně na začátku roku konferenci, která přináší inspirativní podněty knihovníkům a knihovnicím z celé České republiky.    

Celý článek
Soutěžte s myškami Emčou a Tondou

Oddělení pro děti a mládež připravilo knižní minisoutěž o hru ABC bingo pro malé luštitele. Co vás čeká? Čtyři záludné otázky ukryté ve čtyřech videoukázkách.    

Celý článek
Podcast: Ukradený Čapek

Vyznání českému spisovateli v podání tří hereček a jednoho Hasana, ve kterém uslyšíte dvě povídky Karla Čapka. Podcast z literárního pásma.    

Celý článek
Podcast: Stařec z hory

Podcast z literární pásmo věnovaném českým mistrům slova, Otokaru Březinovi a Karlu Čapkovi.    

Celý článek
Knihy, časopisy i hudba online

Prohlížejte knihy, časopisy a poslouchejte hudbu online. Rožšířený přístup do digitální knihovny Kramerius Městské knihovny v Praze nabízí zajímavé tituly pro zájemce o oblast pragensií, divadla, filmu i hudby.    

Celý článek
Děti československých prezidentů

Zažívaly vzestupy i pády svých otců, těžily z jejich popularity a trpěly v nepříznivých dobách – děti československých prezidentů. Poslouchejte podcast z proběhlých přednášek, které proběhly v sálech Ústřední knihovny.    

Celý článek
Podcast a video z přednášek o Bílé hoře

Letos na podzim jsme si připomněli 400 let od bitvy na Bílé hoře. Poslechněte si podcast a podívejte se na video z přednášek, které jsme na toto téma připravili.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – prosinec 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Pomáháme školám během pandemie

Pomáháme školám během pandemie a připravili jsme přehled užitečných odkazů, které mohou pomoci nejen během domácí a online výuky. Pro učitele, rodiče i děti.    

Celý článek
Udělejte dobrý skutek!

Rádi čtete a děláte dobré skutky? Můžete si s námi koupit knihu k Ježíšku a pomoct nakladatelům. Nebo se zúčastnit charitativní akce Čteme pro Kuře.    

Celý článek
Knížkohraní – prosinec 2020

V prosinci 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme knihu Pavla Šruta – Dva lelci ve skříni.    

Celý článek
Koronačtení: Goldstein píše dceři

Psychologický román s emigrantskou tematikou se odehrává na přelomu 80. a 90. let a je koncipován jako řada dopisů otce dceři.    

Celý článek
Podcasty: Výchova dětí k samostatnosti

Poslouchejte podcast, ve kterém uznávaný psycholog PhDr. Václav Mertin hovoří o výchově dětí k samostatnosti.    

Celý článek
Kup knihu k Ježíšku

Kupte si knihu k Ježíšku, pomůžete nakladatelům. Knihovny, nakladatelé a knihkupci opět v nelehké situaci spojili síly a mají pro vás tipy na krásné a zajímavé knihy pod stromeček.    

Celý článek
Další stránka
strana z  7