Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Britská Kolumbie – fotografie Markéty Zachové

Zveme čtenáře a návštěvníky Ústřední knihovny na prodejní výstavu fotografií Markéty Zachové z toulek Britskou Kolumbií. Autorka zachytila úchvatné přírodní scenérie, se kterými vás na své výstavě ráda seznámí.    

Celý článek
Pražská kniha – červen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Červen patří tipům lektora naučné literatury Martina Kredby.    

Celý článek
Zmařený život čtenářky Hvězdy na slunečném ranči

Některé knihy jsou vzácné svým stářím. Některé svým obsahem, jiné zpracováním. A také jsou knihy vzácné tím, že se k nim váže příběh. Tak jako ke knížce Hvězda na slunečném ranči, která představuje běžnou dobovou produkci. Ta knížka by byla úplně obyčejná, kdyby nebyla darovaná, a to hned dvakrát.    

Celý článek
Knihovna na vlnách 2020

Oblíbený festival Knihovna na Vlnách proběhne i letos. Čekají nás malé změny. Festival se tentokrát odehraje v nově otevírané sousedské dílně DOK16 a v prostorách Mariánského náměstí před Ústřední knihovnou.    

Celý článek
Naordinujte knihám domácí karanténu

Jak nakládat s půjčenými knihami, abychom se vzájemně ochránili? Doporučujeme naordinovat knihám domácí karanténu.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – květen 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Stáhněte si program kina MKP!

Stáhněte si program kina MKP v sálech Ústřední knihovny na červen 2020 ve formátu PDF.    

Celý článek
DOK16: Otevíráme sousedskou řemeslnou dílnu

V sobotu 13. června 2020 otevřeme sousedskou dílnu DOK16. Najdete ji v kobce č. 16 na Smíchovské náplavce. Provozujete rádi řemeslo? Jste kutilové? Nemáte doma to pravé nářadí? Pak je DOK16 ideální místo pro vás. Připravujeme také pestrý program.    

Celý článek
Danielle Dussault: autorské čtení ve francouzštině

Učíte se francouzsky nebo už jazykem vládnete a zemi galského kohouta prostě milujte? Poslechněte si na soundcloudu podcast frankofonní quebecké spisovatelky Danielle Dussault. Ta se ve svých vzpomínkových črtách vrací do Prahy a vzpomíná na svůj rezidenční pobyt.    

Celý článek
Knížkohraní – květen 2020

V květnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Robina Krále – Vynálezárium.    

Celý článek
Pražská kniha – květen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Květen patří tipům lektora beletrie Tomáše Vlčka.    

Celý článek
Dodržujte koro-trojici

Nouzový stav pominul. Jaká jsou hygienická pravidla, kterými je třeba se stále řídit při vstupu do knihovny? Je to jednoduché. Říkáme jim koro-trojice :-) Rouška – čisté ruce – dvoumetrový odstup.    

Celý článek
Živá kultura v knihovně

Jak to vypadá s kulturou v knihovně? Víc než příznivě! Od června pro vás začínáme připravovat nový pestrý program v podobě přednášek, filmů i koncertů. Potkávat se s námi můžete stále na Soundcloudu, Facebooku nebo na YouTube. Pro odložené akce hledáme nové termíny – jejich seznam naleznete v článku.    

Celý článek
Ohlédnutí za CoronaConem

Každoročně pořádáme setkání všech fantazáků tělem i duší, a říkáme mu CONiáš. Během pandemie koronaviru byla knihovna zavřená, ale my se rozhodli uspořádat dva online „cony“. Přinášíme vám malé ohlédnutí.    

Celý článek
Máte doma děti a potřebujete je zabavit?

Připravili jsme pro vás dezinfikovaný, rouškou zahalený a vysoce kvalitní výběr e-knih. Zkrátka balík zábavy. Co v něm najdete? Tipy na četbu s dětmi, audioknihy, kvízy, pexesa a omalovánky ke stažení. Pro nejmenší, malé, trochu větší i dospělé.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2

Mohlo by vás zajímat

více