Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
DOK16: Otevíráme sousedskou řemeslnou dílnu

V sobotu 13. června 2020 otevřeme sousedskou dílnu DOK16. Najdete ji v kobce č. 16 na Smíchovské náplavce. Provozujete rádi řemeslo? Jste kutilové? Nemáte doma to pravé nářadí? Pak je DOK16 ideální místo pro vás. Připravujeme také pestrý program.    

Celý článek
Danielle Dussault: autorské čtení ve francouzštině

Učíte se francouzsky nebo už jazykem vládnete a zemi galského kohouta prostě milujte? Poslechněte si na soundcloudu podcast frankofonní quebecké spisovatelky Danielle Dussault. Ta se ve svých vzpomínkových črtách vrací do Prahy a vzpomíná na svůj rezidenční pobyt.    

Celý článek
Knížkohraní – květen 2020

V květnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Robina Krále – Vynálezárium.    

Celý článek
Dodržujte koro-trojici

Nouzový stav pominul. Jaká jsou hygienická pravidla, kterými je třeba se stále řídit při vstupu do knihovny? Je to jednoduché. Říkáme jim koro-trojice :-) Rouška – čisté ruce – dvoumetrový odstup.    

Celý článek
Živá kultura v knihovně

Jak to vypadá s kulturou v knihovně? Víc než příznivě! Od června pro vás začínáme připravovat nový pestrý program v podobě přednášek, filmů i koncertů. Potkávat se s námi můžete stále na Soundcloudu, Facebooku nebo na YouTube. Pro odložené akce hledáme nové termíny – jejich seznam naleznete v článku.    

Celý článek
Ohlédnutí za CoronaConem

Každoročně pořádáme setkání všech fantazáků tělem i duší, a říkáme mu CONiáš. Během pandemie koronaviru byla knihovna zavřená, ale my se rozhodli uspořádat dva online „cony“. Přinášíme vám malé ohlédnutí.    

Celý článek
Máte doma děti a potřebujete je zabavit?

Připravili jsme pro vás dezinfikovaný, rouškou zahalený a vysoce kvalitní výběr e-knih. Zkrátka balík zábavy. Co v něm najdete? Tipy na četbu s dětmi, audioknihy, kvízy, pexesa a omalovánky ke stažení. Pro nejmenší, malé, trochu větší i dospělé.    

Celý článek
Jaromír Čejka – Hana Pachtová: Ukradené fotografie

Do června 2020 můžete ve foyer pobočky Opatov navštívit výstavu fotografií Jaromíra Čejky s komentáři spisovatelky a publicistky Hany Pachtové. Výstavu můžete „fyzicky“ zhlédnout do 6. června 2020 nebo si fotografie můžete virtuálně prohlédnout v našem článku.    

Celý článek
Kultura online aneb koronadění v knihovně

Nemůžete nás navštívit osobně? Nevadí! Nezahálíme a natáčíme pro vás na video rozmanité kulturní přednášky. Na co se můžete těšit? Čekají vás témata z psychologie a cestování, komponovaný pořad sdružení Arnika nebo setkání se Společností bratří Čapků. Mimořádné pásmo se bude věnovat velikonočním svátkům. Zpřístupňujeme také podcasty z proběhlých akcí.    

Celý článek
Ankety lektorů – MUDr. Radkin Honzák

Připravili jsme našim lektorům otázky, které se vztahují k současné situaci koronavirové karantény. O své dojmy z posledních týdnů strávených v karanténě a doporučení, jak se např. vyrovnat s úzkostmi a strachu z budoucnosti či jak posílit svoji imunitu se s vámi podělí psychologové, psychoterapeuti a psychiatři. Písemnou odpověď Radkina Honzáka si přečtěte v samostatném článku.    

Celý článek
Velikonoce s Parapašijemi

Letošní Velikonoce začaly opět Květnou nedělí a kdyby nebylo koronavirové karantény, měli jsme pro vás naplánováno netradiční velikonoční setkání nad texty Parabible, která vznikala od roku 2011.    

Celý článek
Pomáhat si pomáháním

V dnešní situaci můžeme často pocítit strach. Pusťte si na YouTube video, o tom, jak strach přijmout a tvořivě s ním pracovat.    

Celý článek
COVID-19 – linka pomoci seniorům a potřebným

Získejte aktuální informace o epidemii koronaviru, zjistěte, jaké jsou možnosti objednání léků, potravin, hygienických a zdravotnických potřeb. Nebojte se zavolat. Pomůžeme!    

Celý článek
Velký knižní čtvrtek online

Letos první Velký knižní čtvrtek můžete sledovat online. Mezi patnácti novinkami bude i dramatický román Melmoth, jehož autorka Sarah Perry byla jednou z prvních rezidentek projektu Praha město literatury. Během dvouměsíčního pobytu v České republice se pustila do psaní románu, který se odehrává v Praze a jeho hlavní hrdinkou je anglická překladatelka Helena. Tip! Sledujete živý stream na facebookové stránce knihovny!    

Celý článek
Knihovna radí a informuje

Připravili jsme pro vás souhrn nejdůležitějších odkazů, které můžete využít pro zasvěcené a ověřené informace související s koronavirem. Vládní informace, zpravodajské weby, pomoc školákům, učitelům i seniorům, dobrovolnické služby, tipy na online služby zdarma a mnoho dalšího.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2

Mohlo by vás zajímat

více