Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Jaromír Čejka – Hana Pachtová: Ukradené fotografie

Do června 2020 můžete ve foyer pobočky Opatov navštívit výstavu fotografií Jaromíra Čejky s komentáři spisovatelky a publicistky Hany Pachtové. Výstavu můžete „fyzicky“ zhlédnout do 6. června 2020 nebo si fotografie můžete virtuálně prohlédnout v našem článku.    

Celý článek
Kultura online aneb koronadění v knihovně

Nemůžete nás navštívit osobně? Nevadí! Nezahálíme a natáčíme pro vás na video rozmanité kulturní přednášky. Na co se můžete těšit? Čekají vás témata z psychologie a cestování, komponovaný pořad sdružení Arnika nebo setkání se Společností bratří Čapků. Mimořádné pásmo se bude věnovat velikonočním svátkům. Zpřístupňujeme také podcasty z proběhlých akcí.    

Celý článek
Ankety lektorů – MUDr. Radkin Honzák

Připravili jsme našim lektorům otázky, které se vztahují k současné situaci koronavirové karantény. O své dojmy z posledních týdnů strávených v karanténě a doporučení, jak se např. vyrovnat s úzkostmi a strachu z budoucnosti či jak posílit svoji imunitu se s vámi podělí psychologové, psychoterapeuti a psychiatři. Písemnou odpověď Radkina Honzáka si přečtěte v samostatném článku.    

Celý článek
Velikonoce s Parapašijemi

Letošní Velikonoce začaly opět Květnou nedělí a kdyby nebylo koronavirové karantény, měli jsme pro vás naplánováno netradiční velikonoční setkání nad texty Parabible, která vznikala od roku 2011.    

Celý článek
Pomáhat si pomáháním

V dnešní situaci můžeme často pocítit strach. Pusťte si na YouTube video, o tom, jak strach přijmout a tvořivě s ním pracovat.    

Celý článek
COVID-19 – linka pomoci seniorům a potřebným

Získejte aktuální informace o epidemii koronaviru, zjistěte, jaké jsou možnosti objednání léků, potravin, hygienických a zdravotnických potřeb. Nebojte se zavolat. Pomůžeme!    

Celý článek
Velký knižní čtvrtek online

Letos první Velký knižní čtvrtek můžete sledovat online. Mezi patnácti novinkami bude i dramatický román Melmoth, jehož autorka Sarah Perry byla jednou z prvních rezidentek projektu Praha město literatury. Během dvouměsíčního pobytu v České republice se pustila do psaní románu, který se odehrává v Praze a jeho hlavní hrdinkou je anglická překladatelka Helena. Tip! Sledujete živý stream na facebookové stránce knihovny!    

Celý článek
Knihovna radí a informuje

Připravili jsme pro vás souhrn nejdůležitějších odkazů, které můžete využít pro zasvěcené a ověřené informace související s koronavirem. Vládní informace, zpravodajské weby, pomoc školákům, učitelům i seniorům, dobrovolnické služby, tipy na online služby zdarma a mnoho dalšího.    

Celý článek
Kulturní akce jsou zrušeny

Vážení čtenáři, všechny kulturní akce na pobočkách i v sálech Ústřední knihovny jsou do odvolání zrušeny. Pro některé zrušené akce hledáme náhradní termíny. U přeložených akcí zůstávají vstupenky v platnosti. Děkujeme za pochopení a trpělivost.    

Celý článek
Knížkohraní – březen 2020

V březnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Překlepy a nedoklepy od Jiřího Havla.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – březen 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Pobočka Jezerka otevírá 2. března 2020

V pondělí 2. března 2020 otevíráme pobočku Jezerka, moderní knihovnu, kam můžete přijít na čtení, přednášky i koncerty. Hrát deskové hry nebo se naučit šicím dovednostem.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – únor 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Vzácné tisky na veletrhu Památky-Muzea-Řemesla

Oddělení vzácných tisků bude mít svůj stánek na 8. ročníku veletrhu Památky-Muzea-Řemesla, který se uskuteční ve dnech 13.-16. 2. 2020 v nových prostorách PVA EXPO Letňany. Veletrh představuje výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany a proměny historických památek a jejich soudobého využití. Nedílnou součástí je také podpora tradičního řemesla.    

Celý článek
Spisovatelé do knihoven

Asociace spisovatelů a české knihovny společně připravily od září 2019 do června 2020 další ročník projektu autorských čtení, jehož název zní Spisovatelé do knihoven. S významnými českými autory se budete setkávat každý měsíc v Domě čtení.    

Celý článek
strana z  2

Mohlo by vás zajímat

více