Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Změna ceníku Meziknihovní výpůjční služby

Knihovna se v dubnu zapojí do služby Získej, která začne na národní úrovni fungovat jako hlavní virtuální místo pro sdílení knihovních fondů mezi knihovnami.    

Celý článek
Výpůjčky a rezervace prodlouženy o 4 týdny

Vážení čtenáři, vzhledem k trvajícím mimořádným opatřením vlády, budou vaše výpůjčky a rezervace končící v březnu a v dubnu 2020 prodlouženy o 4 týdny.    

Celý článek
Kde najdete novinky k půjčení?

Vážení čtenáři, v tuto chvíli jsme se rozhodli nezobrazovat na hlavní straně nezobrazovat Novinky k půjčení, ale pouze e-knihy ke stažení. Knihy a další nosiče pro vás samozřejmě stále nakupujeme. Na hlavní straně je budeme zveřejňovat ve chvíli, kdy si je budete moci zase fyzicky půjčovat na našich pobočkách.    

Celý článek
Stavební práce u vracení knih

Vážení čtenáři, v tuto chvíli probíhají v Ústřední knihovně u vracení knih stavební práce, které souvisí s instalací samoobslužného návratového automatu.    

Celý článek
Defacto workshop

Vzdělávací workshop, který učí, jak nakládat s informacemi. Pro žáky středních škol a žáky druhého stupně základních škol.    

Celý článek
Pozvánky na akce e-mailem

Chcete mít přehled o tom, jaké akce pořádáme? Chcete dostávat informace o filmových projekcích nebo koncertech? Nechte si zasílat pozvánky na akce e-mailem.    

Celý článek
Prodloužení v mobilu

Používáte zařízení s operačním systémem iOS nebo Android? Chcete mít přehled o stavu výpůjček? Stáhněte si prodlužovací aplikaci Městská knihovna v Praze z Apple Store nebo Google Play.    

Celý článek
Místo pro váš plakát

Pořádáte kulturní nekomerční akci a hledáte místo, kam zdarma a legálně vylepit hotové plakáty nebo umístit letáčky k rozebrání?    

Celý článek
Rozvojové karty Logico

Přijďte si vyzkoušet interaktivní karty Logico Primo a Logico Piccolo, které jsou nyní nově k dispozici v Oddělení pro děti a mládež Ústřední knihovny.    

Celý článek
Vyplatí se knihovna

O tom, že knihovna je nepostradatelná instituce, nepochybuje žádný čtenář. O tom, že by knihovnu mohl postrádat, protože to je položka v rozpočtu, který potřebuje seškrtat, zauvažuje čas od času každý zřizovatel. Jak se daňovým poplatníkům vyplácí investice do instituce a veřejných služeb, které z podstaty negenerují žádný ekonomický zisk?    

Celý článek
Samoobslužné půjčování – návod

Samoobslužné půjčování zavádíme postupně do všech poboček. Podívejte se na stručný návod a půjčujte si knihy sami. Rádi vám se vším poradíme, je to úplně jednoduché    

Celý článek
Revoluce v půjčování knih

Městská knihovna v Praze se připravuje na zavedení technologie RFID, která přinese rychlejší půjčování knih. Co se skrývá pod záhadnou zkratkou?    

Celý článek
Rezervujte si místo

Zkoušky se blíží? Termín pro odevzdání seminární práce je za dveřmi? Potřebujete nerušeně studovat? Nebo si „jen“ chcete dočíst rozečtený román? Rezervujte si v Ústřední knihovně místo ke studiu nebo ke klidnému čtení.    

Celý článek
Půjčování grafik – pravidla

V Artotéce máme pravidla pro půjčování grafik. Věnujte jim prosím pozornost!    

Celý článek
3D tiskárna

Městská knihovna v Praze 3D tisk nabízí v Ústřední knihovně. 3D tiskárna je umístěna ve veřejně přístupném oddělení naučné literatury.     

Celý článek