Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Novinky


Hlavní stránka    Novinky    Fotogalerie    2011

2011

21. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Chladný sever – večer skandinávské literatury

V tomto pořadu vystoupili přední překladatelé skandinávských literatur: Robert Novotný, překladatel z dánštiny, Jaroslava Vrbová, z norštiny, Zbyněk Černík, ze švédštiny a Vladimír Piskoř, z finštiny. Každý z nich představil čtyři své překlady a pohovořil o nich. Foto Tomáš Čada.

21. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Simona Wagnerová: Špicberský deník neposedné maminky

Čtení pro malé dobrodruhy z cestopisné knížky Simony Wagnerové. Kdo by aspoň na chvíli nechtěl do království ledu, kde vás může potkat legrační sob, ale i lední medvěd. A ten není takový kamarád, jak by se mohlo na první pohled zdát. Promítaly se i fotografie přímo ze Špicberk. Foto Tomáš Čada a Josef Straka.

15. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (28)

Iva Hűttnerová v Hostivaři

15. prosince v podvečer zavítala na besedu do knihovny Hostivař herečka,spiso­vatelka, malířka a scénáristka, paní Iva Hűttnerová. Místa byla zaplněná do posledního především čtenářkami, ikdyž paní Iva kvitovala s povděkem, že se mezi nimi objevilo i několik čtenářů – mužů. Hlavním tématem večera byly Vánoce, ale řeč přišla i na roli paní Hűttnerové v seriálu Ordinace v růžové zahradě a hlavně také na její obrázky. Fotila Jitka Rybková.

14. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (6)

Václav Větvička v Modřanech

14. prosince 2011 byl do modřanské knihovny pozván botanik Václav Větvička, který povídal o své dlouholeté praxi v botanické zahradě, i o své spisovatelské činnosti, kterou doplnil i autorským čtením ze svých knížek. Fotila Jitka Rybková.

14. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Chvála detektivky

Setkání se třemi osobnostmi, které detektivkou žijí. Spisovatelka Inna Rottová pokřtila svou nejnovější knihu Krásná netykavka a vyprávěla o historii detektivního příběhu. Aleš Kolodrubec z České společnosti Sherlocka Holmese popsal nejslavnějšího detektiva, ano – překvapivě Sharlocka Holmese, jako obyčejného člověka a přidal i zajímavosti z jeho osobního života. Juan Zamora ze Společnosti Agathy Christie nám to samé řekl o Herculu Poirotovi. Foto Josef Straka.

13. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Autorské čtení Jaroslava Balvína

Uvedení nové knihy Jaroslava Balvína ml. Lásko, teď!, kterou vydal ve svém nakladatelství Zdenko Pavelka. Večerem provázel redaktor Salonu Štěpán Kučera, na harmoniku zahrála a zazpívala Hana Lundiaková. Jako host křtu dorazil Vladimír Páral. Foto Tomáš Čada.

08. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (8)

17.00 ČTI+ (prezentace výjimečné knižní edice pro rozvoj dětského čtenářství)

Zástupci nakladatelství Fraus představili svou knižní edici Čti+, která rozvíjí čtenářskou gramotnost a čtenářské dovednosti dětí. Vhodná jak pro chytré děti, pro rodiče, tak pro učitele. Foto Josef Straka.

07. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (18)

Prababiččin klobouk

Autorka dětských knih Kamila Míková přečetla dětem i dospělým ze své nové knihy, která byla v Domě čtení zároveň i pokřtěná. Kniha vypráví příběh o desetileté dívce Emě, která má velké sny a ty si uskutečňuje pomocí fantazie. Čtení doprovodilo i hudební vystoupení. Foto Tomáš Čada.

05. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (16)

Adventní čas v Bibliobusech

V bibliobusech Městské knihovny v Praze jsme v adventní čase přivítali mladé flétnové kvarteto z Hudební školy hlavního města Prahy. Nadaní muzikanti zahráli čtenářům nejen známé vánoční koledy, ale i několik muzikálových a klasických melodií. Kvartetu se podařilo vytvořit v autobuse příjemnou a intimní atmosféru. Možná to bylo i tím, že se muzikantům v bibliobuse líbilo: „Máte to tady moc příjemné“, jsou slova jedné flétnistky. Čtenáři se v uspěchaném adventní čase na chvilku zastavili a zaposlouchali. Snad na chvilku zapomněli na shon a hektické nakupování dárků, a to „zastavení se“ bylo naším přáním.

01. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (11)

Večer nakladatelství, knihkupectví a kavárny Fra

S podtitulem Nijak to neprožíváme, prostě jsme rádi občas spolu proběhl v Domě čtení dne 1. prosince 2011 večer nakladatelství, knihkupectví a kavárny Fra. Na večeru přečetli a promluvili zakladatel Fra a překladatel z francouzštiny Erik Lukavský, dramaturg Fra a básník Petr Borkovec a novinář a překladatel ze španělštiny a francouzštiny Petr Zavadil. Svou výtvarnou performance večer oživil Martin Kubát. Foto Ondřej Lipár.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en