Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Novinky


Hlavní stránka    Novinky    Fotogalerie    2012

2012

04. 01. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Doprava po městě: nejen auta

vždy spojeno se specifickým životním stylem – musíte být pankáči, abyste jezdili do práce na kole? Může být MHD zadarmo? Na tyto a další otázky vám nabídli své odpovědi zástupci organizací auto*mat, Bajkazyl, Pražské matky, ale třeba i zástupci orgánů zodpovědných za koncepci místní dopravy. Akce se připojila k festivalu Zažít město jinak.

19. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (22)

O dívce, která obeplula Čarozem

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby (Catherynne M. Valenteová) Novou knihu z nakladateství Albatros představil dětem oblíbený herec Jan Potměšil a odpovědný redaktor Petr Eliáš.

11. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (17)

Petra Braunová

Novou knihu „O chlapci, který spadl z nebe“ představila dětem Petra Braunová za doprovodu hudebníka a buskera Jiřího Šámala. Fotila Irena Šormová.

08. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (21)

Cirkus Kuskus

Zábavný a interaktivní cirkus s množstvím atrakcí a artistických kousků včetně krocení zvěře se odehrál druhou adventní sobotu v Dejvicích. Představení vymyslela a zahrála Marka Míková spolu s Hanou Grančicovou, akce se konala za finančního přispění Městské části Praha 6. Fotila Irena Šormová.

07. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (22)

Předvánoční MaTaDe na Smíchově

Poslední setkání dětí a maminek v tomto roce mělo krásnou zimní atmosféru. Šikovné paní knihovnice připravily spoustu zábavy. Pohybová říkadla, básničky, písničky a krátké „moderátorské vstupy“ Pejska s Oslíkem všechny naladily na Vánoce a připravily na nadcházející zimu. Taková koulovaná sněhem z měkkého papíru, heboučké rampouchy a papírový led by se líbily každému. Jízda v masce Lišky a na plyšových saních je ovšem ještě lepší!

05. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (28)

Noví patroni Domu čtení

5. prosince 2012 se v Domě čtení MKP předával patronát z rukou Tomáše Zmeškala a Radky Denemarkové(v zas­toupení). Patronům poděkoval ředitel MKP Tomáš Řehák, poté byli představeni patroni Domu čtení na rok 2013, prozaička Kateřina Tučková a prozaik Petr Pazdera Payne. Fotila Irena Šormová.

05. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (18)

Mikuláš navštívil pobočku v Ostrovského ulici

A nepřišel sám. Čtenáři se tady 5. prosince mohli potkat i s andělem a čertem. Slušelo jim to za výpůjčním pultem i při hrách a soutěžích pro děti. Už jste někdy podlézali čertovský řetěz? A dostali jste hádanku z kouzelné andělské knihy, chytali jste Mikulášovy přihrávky a přebírali ceny z rukou této tajemné trojice? Pokud ne, tak znovu za rok! Knihovníci z Ostrovského jsou opravdu skvělí.

03. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (21)

Křídla ilustrace

Ve výstavním prostoru Artotéky v pondělí 3. prosince 2012 v 19:00 hodin proběhlo zahájení výstavy malíře a ilustrátora Karla Jerie. Karel Jerie je nejvíce znám jako tvůrce komiksů, ale na této své výstavě (4.12. 2012 – 5.1.2013) se představil jako všestranný ilustrátor. Na vernisáži také jako milý společník, který si rád popovídá o své tvorbě.

03. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (9)

Pohádka o Dorotce

Pohadlo aneb Pohádkové žihadlo je vtipný a přiléhavý název, který si zvolily tři mladé herečky pro svá divadelní vystoupení. V Pohádce o Dorotce, kterou sehrály pro nejmenší děti v knihovně Stodůlky, rozhodně vtip i ponaučení nechyběly. Teď už malí diváci vědí, že důvěřovat každému se nevyplatí a za své chyby musíme ledaco zaplatit. Hlavně že konec je dobrý. A s písničkou jde všechno líp!

01. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Andělíček Stříbrovlásek

Jak to bylo s rozpustilým Stříbrovláskem, který zlobil v předvánočním nebi? To se dozvěděly děti v smíchovské pobočce, když přišly s rodiči na divadelní představení souboru Gaudium. Smály se, zpívaly, radily andělíčkovi, jak se polepšit a na závěr si odnesly dárečky z Mikulášova koše. Čerta se ani moc nebály, ostatní andělé ho mírnili. Začátek adventu se opravdu vydařil.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

Vánoce 2019

Téma měsíce
Vánoce 2019

| en