Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Novinky


Hlavní stránka    Novinky    Fotogalerie

Fotogalerie

02. 05. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Jan Nejedlý - Jaromír Plachý

Břevnovské děti se setkaly s publicistou a sběratelem Janem Nejedlým, autorem mj. knížek Mistr sportu skáče z dortu a Malý humorista. Besedu doprovázel pohotovými obrázky ilustrátor Jaromír Plachý. Akce se konala díky finančnímu přispění Městské části Praha 6. Foto Irena Šormová.

26. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (36)

Albi game day v Ústřední knihovně

V sobotu 22. dubna se v Ústřední knihovně konal první křest deskové hry v dějinách Městské knihovny v Praze. Šlo o křest nové hry Scythe v českém překladu Jakuba Luckého. Akce se zúčastnilo nekolik desítek lidí a měli tak možnost si jako první u nás tuto hru v českém překladu zahrát. Mimo to si čtenáři knihovny mohli zahrát i hry, které na Český trh teprve přijdou. Pro příklad: Moštárna (Fabled fruit), Lorenzo il Magnifico, Neobvyklí podezřelí, Tepfaktor, Makroskop, Costa Rica… Těšíme se na další podobné setkání, které na sebe, vzhledem k vysoké čtenářské účasti, jistě nedá dlouho čekat.

13. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Divadlo DAMM na Sedmičce

Tradiční sobotní pohádky sehrál tentokrát souDAMM Marky Míkové – na programu byly pohádky H.CH. Andersena – Císař a slavík, Princezna na hrášku a Císařovy nové šaty. Foto Irena Šormová.

13. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Jiří Dvořák na Vozovně

Oblíbený autor knih pro děti Jiří Dvořák četl ze svých knih Slepice a televize, Havětník a Jak zvířata spí. Foto Irena Šormová.

13. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (6)

Táňa Fischerová na Břevnově

Hostem břevnovského setkání Marie Valtrové byla herečka Táňa Fischerová. Pořad se konal díky finanční podpoře Městské části Praha 6. Foto Míla Linc.

13. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Táňa Medvecká na Břevnově

Díky finanční podpoře Městké části Praha 6 se konalo setkání s herečkou Národního divadla Táňou Medveckou. Pořad uváděla Marie Valtrová. Foto Irena Šormová.

13. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (41)

Noc s Andersenem 2017

Noc plnou dobrodružství prožili všichni v knihovně…Noc s Andersenem 2017 letos byla jak ve znamení Čtyřlístku, tak i dalších pohádek, pověstí, mýtů, fantasy, sci-fi a trochu i hororu. Akci pořádá Klub dětských knihoven SKIP, patronem letošního ročníku byl ilustrátor Jaroslav Němeček. Fotografie z jednotlivých poboček následují v tomto pořadí Korunní, Opatov, Smíchov, Školská, Ústřední knihovna.

10. 04. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (25)

Noc s Andersenem ve Školské

Příprava na Noc s Andersenem začala již v září. Připravovali jsme se jako vyšetřovatelé-začátečníci na velkou loupež na Francouzské výstavě v alternativním světě Steampunku. Pachatel před námi unikal až na tajemný ostrov uprostřed Atlantiku. Doletěli jsme tam pomocí vzducholodí. Narazili jsme na most do sídla Zloducha, který jej však zničil, než se nám podařilo propast zdolat. Společnými silami jsme most postavili znovu. Objevili jsme zloduchův deník a ten nám prozradil, jaké zdroje bádání využil pro své tajemné plány. Pomocí nich jsme v katalogu knihy našli a zjistili, že chce sestrojit první tank poháněný vynálezem, který ukradl v Paříži! Náš Padouch byl pyšný na své zločiny a zcizil z policejní stanice část kartotéky, ve které byl i jeho záznam. Pomocí vylučovací metody jsme poznali našeho Zloducha. Poté jsme se dostali do jeskyně, kde na nás již čekal. Následovaly deskové hry. Zloducha jsme porazili v pexesu Vynálezy vs. Vynálezci. Ten zahnán do kouta, utekl a v jeskyni nás uvěznil. Abychom se dostali ven, skládali jsme tangramy. Bohužel se mu podařilo jeho pekelný stroj dokončit. Povedlo se nám stroj zneškodnit. Zloducha jsme zatkli a poslechli si jeho příběh. Vyprávěli jsme si také o těžkých dobách Průmyslové revoluce a Steampunku. Nakonec jsme si četli Andersenovy pohádky (Děvčátko se sirkami a Císařovy nové šaty).

22. 03. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

David Prachař v Ústřední knihovně

Cyklus Barevné čtvrtky Marie Valtrové hostil další osobnost českého divadla,herce Davida Prachaře.

22. 03. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (8)

Daniela Krolupperová v Ústřední knihovně

Setkání s autorkami knihy Polární pohádka spisovatelkou Danielou Krolupperovou a ilustrátorkou Michaelou Bergmannovou dětem zprostředkovalo nakladatelství Portál.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en