Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Novinky


Hlavní stránka    Novinky    Fotogalerie

Fotogalerie

06. 03. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (5)

Bookstart v Korunní

První den Března měsíce čtenářů 2018 představil Roman Giebisch, předseda Sdružení knihovníků a informačních pracovníků, a Zlata Houšková, patronka projektu, nový projekt na podporu čtení a čtenářství s názvem S knížkou do života. Cílem je upozornit rodiče právě narozených dětí na to, že knížka je dobrým životním průvodcem. Foto: Jana Roulová.

26. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Setkání pracovníků místních veřejných knihoven

Dne 16. 1. proběhlo tradiční Setkání pracovníků místních veřejných knihoven kraje Praha. Setkání se uskutečnilo v klubovně Ústřední knihovny a zúčastnilo se ho 32 knihovníků z 23 místních veřejných knihoven. Pro účastníky byl připraven pestrý program i bohaté občerstvení. Setkání zahájil RNDr. Tomáš Řehák, ředitel Městské knihovny v Praze. S odbornými kompetencemi knihovníka účastníky seznámila Mgr. Jaroslava Štěrbová, hlavní knihovnice Městské knihovny v Praze. Příspěvky metodičky pro regionální funkce Mgr. Táni Janáčkové se týkaly zhodnocení činnosti místních knihoven za rok 2017 a představení nového metodického pokynu NK ČR s názvem Standard pro dobrý knihovní fond. Metodik Jan Stejskal představil možnosti vícezdrojového financování v knihovnách a pracovnice výměnných souborů Hana Hrabáková prezentovala novinky v poskytování této služby. Odpolední program byl věnován příkladům dobré praxe z místních knihoven. Kompletně zrekonstruovanou Místní veřejnou knihovnu v Horních Počernicích představila její ředitelka Božena Beňová a o komunitním centru hovořila Světlana Lazarová. Aktivity veřejné knihovny ve Slivenci představily její pracovnice Irena Krejčová a Jiřina Haningerová. Na závěr setkání byla pro zájemce připravena exkurze. Ústřední knihovnou provedla knihovníky Mgr. Zita Kadlecová. Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další příjemná setkání!

15. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (16)

Ilona Ferková

Autorské čtení úspěšné romské autorky Ilony Ferkové otevíralo nový cyklus pořadů Současná romská literatura. Foto Irena Šormová.

15. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (20)

Dejvické divadlo - vernisáž výstavy 25 let

K oslavám 25 let trvání Dejvického divadla se připojila i MKP výstavou divadelních plakátů, Výstavu otevíral ředitel MKP Tomáš Řehák spolu s vedením divadla Evou Měřičkovou a Martinem Myšičkou. Foto Irena Šormová.

15. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Helle Helle

Oblíbená dánská prozaička Helle Helle křtila v MKP české vydání své nové knihy Tohle jsem měla napsat v přítomném čase. Foto Irena Šormová.

15. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Noc divadel

Už potřetí se i v knihovně konala Noc divadel. Hostovali zde studenti DAMU, vyráběly divadelní masky a předváděla virtuální realita. Foto Míla Linc a Dita Lánská.

08. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (14)

Velký knižní čtvrtek

Tradiční podzimní svátek nových knih, pořádaný ve spolupráci s firmou Kosmas, letos navštívili např. Helena Třeštíková, Pavel Kosatík, Petra Soukupová, Michal Viewegh, Martina Formanová i David Koller. Foto Irena Šormová.

08. 01. 2018 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Karol Sidon

75. výročí založení Divadelního a filmového oddělení přišel oslavit i pan Karol Sidon. Foto Irena Šormová.

23. 10. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (57)

Česko-Čínský den

Že každá kultura je v něčem jiná a zajímavá o tom žádná. Proto jsme rádi, že místní Čínská škola souhlasila, že nám v pátek 22. září předvedou jejich tradiční kulturu – tanec, bojový tanec s vějířem, kaligrafii, loutkové divadélko z hovězí kůže, ukázku vyšívání vějířů včetně vzorů textů – krátkých básní. Bohatý program byl doprovázen komentářem našich dvou českých překladatelů. My jsme si pro děti také připravili činnosti, například skládání mapky České republiky, kvíz o české i čínské kultuře, omalovánky, soutěž ve sbírání zrnek rýže z misky či tematické deskové hry. Kaligrafie pro začátečníky fungovala vedle informací, kde si děti mohly vyzkoušet napsat své jméno ve znacích či krátký příběh. Pro každé dítě jsme měli připravené pěkné ceny. Od čínských učitelů děti dostaly vystřihované pandy a ani čtenáři nebyli ochuzeni. Celou akcí nás provázela prezentace fotografií paní Trnkové, které byly napříč Čínou. Ani vhodná literatura nesměla chybět! Budeme se těšit na další ročník Česko-čínské dne a budeme doufat, že dorazíte a budete s námi rozvíjet spolupráci mezi českými a čínskými dětmi, které společně chodí do naší knihovny!

16. 08. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (60)

Pasování prvňáčků na rytíře čtení

Od září už budou druháky, ale rytíři se stali ještě před prázdninami. Pasování proběhlo slavnostně se spisovateli Robinem Králem, Jiřím Fixlem, Petrem Stančíkem a Klárou Smolíkovou v pobočkách Dittrichova, Korunní, Stodůlky a Velká Chuchle. Dále pak pasování probíhalo na pobočkách Opatov, Sedmička, Záhřebská a v Ústřední knihovně. Bibliobus Oskar přijel za dětmi až do školy a dokonce i s rytířem.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

BookTube

Téma měsíce
BookTube

| en