16. 8. 2019, superadmin

V pondělí 26. srpna 2019 otevíráme naše pobočky a také přinášíme novou verzi knihovního řádu. Co v něm najdete? Rozšiřujeme výhody pro uživatele se specifickými potřebami a také popisujeme pravidla pro tzv. samoobslužné služby, které jsou spojeny s nástupem RFID technologií v knihovně.

Nové výhody

Uživatelé se specifickými potřebami, kteří jsou držiteli průkazů TP, ZTP nebo ZTP-P, mají tyto výhody: zdarma čtenářský průkaz, dvojnásobnou výpůjční lhůtu (8 týdnů) a 100 splněných rezervací bez poplatku.

Nová pravidla pro samoobslužné půjčování

Technologie RFID umožní rychlejší práci s fondem a přinese revoluční změnu v půjčování knih. Jakou? Knihy si budete moci půjčovat sami a knihovníci se budou více věnovat vašim potřebám. Samoobslužná zařízení na půjčování knih se jako první objeví na konci srpna v Ústřední knihovně. Do konce roku 2020 by jimi měla být vybavena každá naše pobočka.

Samoobslužné půjčování doprovází nové bezpečností opatření. Zařízení vyžaduje přihlášení pomocí číselného PIN kódu, který odpovídá roku vašeho narození. Pro zvýšení bezpečnosti doporučujeme změnu čísla ve čtenářském kontě (sekce Osobní údaje) nebo požádejte o pomoc knihovníka při návštěvě knihovny.

Půjčování končí vystavením potvrzení o proběhlých výpůjčkách, které má podle vašeho výběru podobu e-mailové zprávy, tištěné strvrzenky, nebo ho můžete i odmítnout. Novinkou je automatická zpráva na konci dne s úplným denním výpisem čtenářského konta. Pokud zprávu nechcete dostávat, odhlaste si odběr ve čtenářském kontě v sekci Zasílání zpráv.

Dotazy a připomínky můžete zasílat na e-mail knihovna@mlp.cz nebo se ptejte knihovníků.

Mohlo by vás zajímat