Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Obrazy

Knihovna půjčuje knihy, hudbu, filmy i obrazy. Nabízíme služby pro školy, děti, seniory i uživatele se specifickými potřebami. Pomáháme knihovnám v regionu.

Fungujeme jako galerie, kde si obrazy můžete půjčit domů. Nabízíme reprodukce děl českých a světových výtvarných umělců. Máme obří sbírku české grafiky druhé poloviny dvacátého století. Reprodukce malířských děl máme k půjčení v rámech i ve formě volných listů. Grafiky nabízíme rámované nebo paspartované. Můžete si u nás půjčovat i grafiky, pro které platí zvláštní pravidla.

Ke studiu nebo ke čtení vám poskytneme literaturu z oboru dějiny umění, teorie umění, architektura, malířství nebo sochařství. Nedílnou součástí našeho fondu jsou monografie českých a světových umělců či publikace o českých a světových galeriích. Půjčujeme také časopisy zabývající se výtvarným uměním, architekturou, designem či fotografií.

Každý měsíc pořádáme ve foyer pobočky Opatov výstavu, na níž představujeme současné výtvarné umělce – grafiky, malíře, ilustrátory, fotografy či sochaře. Připravujeme besedy pro základní a střední školy.

Co půjčujeme Na jak dlouho
Knihy, audioknihy, časopisy, hudbu, filmy, vinyly 4 týdny
Obrazy a grafiky z Artotéky 26 týdnů
E-knihy Na neomezenou dobu