Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Artotéka

Knihovna půjčuje knihy, hudbu, filmy i obrazy. Nabízíme služby pro školy, děti, seniory i uživatele se specifickými potřebami. Pomáháme knihovnám v regionu.

Jsme součástí pobočky Opatov. Fungujeme jako galerie, kde si obrazy můžete půjčit domů. Nabízíme umělecké reprodukce českých a světových malířů. Máme obří sbírku grafik českých umělců druhé poloviny dvacátého století. Reprodukce malířských děl máme k půjčení v rámech i ve formě volných listů. Grafiky rámované nebo paspartované. Můžete si u nás půjčovat i grafiky, pro které platí zvláštní pravidla.

Ke studiu nebo ke čtení vám poskytneme literaturu z oboru dějiny umění, teorie umění, architektury, malířství nebo sochařství. Nedílnou součástí jsou monografie českých a světových umělců či publikace o českých a světových galeriích. Půjčujeme časopisy, zabývající se výtvarným uměním, architekturou, designem či fotografií.

Každý měsíc pořádáme ve foyer pobočky Opatov výstavu, na níž představujeme současné výtvarné umělce – grafiky, malíře, ilustrátory, fotografy či sochaře. Připravujeme besedy pro základní a střední školy.

Mohlo by vás zajímat

Kontakt

Telefon: +420 770 130 258
E-mail:knihovna@mlp.cz
Kontaktní osoba: Viola Neubauerová