Říše loutek – unikátní prostor pro loutkové divadlo se znovu vrací pod správu naší knihovny.

Unikátní prostor

Unikátní prostor Říše loutek se nachází v Žatecké ulici 98/1 a je součástí budovy Ústřední knihovny, která byla postavena v roce 1928. Historicky byl prostor tradiční součástí naší knihovny, ale během let střídal různé provozovatele. Nyní se znovu vrací pod naši správu.

Jak najdete divadelní představení, které se konají v Říši loutek? Stačí v akcích zvolit filtr divadlo a Ústřední knihovna a zobrazí se vám výpis jednotlivých představení. Na webu prostor označujeme jako Sál Žatecká a vždy je uveden u příslušné akce. Po rozkliknutí si můžete rezervovat vstupenky nebo si je koupit online.

PROGRAM SÁLU ŽATECKÁ NA NAŠEM WEBU

Více o Říši loutek na www.riseloutek.cz

Historie a partneři

Divadélko „V říši loutek“ založili sochař Vojtěch Sucharda a jeho žena, malířka Anna Suchardová-Brichová. Divadlo si brzy vydobylo značné umělecké renomé a jeho stávající prostory na Letné začaly být nevyhovující. Proto začal soubor působit v nově postavené budově Ústřední knihovny, která s provozem divadla počítala. Vnitřní prostory Říše loutek dodnes fascinují návštěvníky. Zejména výzdobou hlediště ve stylu art deco, kde vás upoutá hvězdné nebe nad hlavou a mnoho dalších, netradičních prvků.

Zásadním partnerem je spolek Divadlo Říše loutek, který sídlí právě v Žatecké ulici a bez přerušení hraje převážně dětská představení od roku 1928.

Mohlo by vás zajímat

Soubor Divadlo Říše loutek oslavil v loňském roce století svého působení výstavou v Muzeu města Prahy. K výročí jsme natočili krátký dokument s bonusovým přídavkem, které si můžete pustit na YouTube.