Vybíráme pro vás
30. 5. 2022, WEBREDAKTOR

Začínáte plánovat svůj prázdninový čas? Zahrňte do plánů i čtení a knihovnu! Letní čtení půjčujeme od půlky června, e-knihy nabízíme těm, kdo rádi cestují nalehko. Zůstáváte v Praze? Pro vás chystáme pestrý program kulturních akcí.

Důležité informace o letním provozu

  • Prázdninové otevírací doby platí od pátku 1. července do středy 31. srpna 2022. Během prázdnin mají pobočky zavřeno v sobotu.
  • Oskara najdete na náplavce i na festivalech. Bibliobus Crossway o prázdninách nejezdí.
  • Letos proběhla klasickou letní uzavírka od pondělí 25. července do neděle 7. srpna 2022. Aktuální provoz najdete na www.mlp.cz/pobocky.

Tip! Stáhněte si letní otevírací doby v PDF! [2110 kB]

Mimořádné uzavírky

Knížky na celé prázdniny

Využijte mimořádně prodloužené výpůjční doby a půjčte si spoustu čtení na prázdniny. Knihy na prázdniny půjčujeme od 13. června 2022 do 24. července 2022. Knížky, které si půjčíte v tomto období, můžete vrátit až v září, respektive v říjnu.

Knížky můžete vracet, i když máme zavřeno. Během prázdninové uzavírky můžete využít biblioboxy u poboček Opatov, Jezerka, Hloubětín a Lužiny nebo je vrátit v Ústřední knihovně, která bude během uzavírky přístupná z ulice Valentinská. Kiosek v Centru Černý Most bude otevřen celé prázdniny od pondělí do neděle od 09:00 do 21:00 hodin.

E-knihy na cesty

E-knihy z E-knihovny můžete stahovat zdarma pro čtení v mobilních telefonech i čtečkách. Pro seniory doporučujeme službu KnihDoKaps. Co nabízí? Půjčíme vám čtečku a ještě vás s ní naučíme pracovat. Zajímavé tituly ze světové beletrie nabízí služba Bookport, který také mohou čtenáři knihovny využívat zdarma. Dostupných je přes 800 titulů.

Chodíte si zaběhat nebo si rádi vyrazíte do přírody. Rádi vám budeme dělat společnost. Poslouchejte naše podcasty a přednášky na Soudcloudu Vybírat můžete mezi přednáškami profesora Hilského o shakespearovské Anglii, příběhy královských šperků nebo aktuálního tématu informační války.

Kino, divadlo i autorská čtení open-air

Prázdniny v knihovně začnou už tradičně festivalem Knihovna na vlnách, který nabídne autorská čtení, divadlo i hudbu v prostoru Mariánského náměstí a lodi Avoid na náplavce. Více o festivalu zjistíte na www.mlp.cz/navlnach.

Mariánské náměstí pak bude jevištěm i hledištěm pro letní filmové projekce, koncerty, divadla, čtení pro děti v rámci festivalu Mami, tati, dějou se věci a možná bude i skleněná krychle a zelená stěna. Nové pohledy na zelené bohatství v okolí knihoven nabídne putovní “poznávačka” s názvem Stromová stezka.