Vybíráme pro vás
27. 6. 2022, WEBREDAKTOR

Budete o prázdninách v Praze? Seznamte se s městskou přírodou a vydejte se do světa stromů. Stromová stezka je venkovní hra pro celou rodinu na letní měsíce. Co vás čeká?

Patnáct tras v blízkosti našich poboček a zábavné putování za poznáním. Začínáme v pátek 1. července 2022.

Dřeviny, skřítkové, putovní mapy

V okolí jednotlivých poboček naleznete mnoho krásných dřevin, zajímavých míst i tajemné skřítky. Místní skřítci už zvědavě vyhlížejí vaše odpovědi v doplňovačkách, ve kterých si cestou vyzkoušíte své znalosti. Po trasách vás povedou putovní listy s mapami, které si můžete vyzvednout na pobočkách nebo si je stáhnout z webu – www.mlp.cz/stromovastezka.

Pro malé výtvarníky jsou připraveny výtvarné dílny s tiskátky i přírodninami. Třeba pomůžete skřítkům navrhnout i nové šaty. Na závěr trasy obdržíte vždy sbírkovou záložku. Pilní sběratelé si mohou vytvořit malý hravý atlas záložek. Každá zúčastněná pobočka navíc nabídne vlastní doprovodný program, který vám knihovníci představí na své pobočce.

Pobočky stromové stezky

Na které pobočky se můžete vydat? Barrandov, Břevnov, Dědina, Dejvice, Krč, Lužiny, Ostrčilovo náměstí, Prosek, Rajská zahrada, Smíchov, Stodůlky, Školská, Ústřední knihovna, Vysočany a Žižkov.

www.mlp.cz/stromovastezka