MojeID v knihovně

Pomocí mojeID se teď můžete přihlašovat i do Mého účtu na webu knihovny. Prostřednictvím přihlašovacího okna si můžete vytvořit nový účet MojeID, anebo již existující účet propojit se čtenářským účtem.

Pozor! Pro spárování účtů se přihlaste do Mého účtu.Klikněte na tlačítko “NASTAVENÍ” vpravo nahoře. Dostanete se na stránku “Moje nastavení”, kde najdete volbu „Propojit s účtem mojeID“. Dostanete se na stránku s přihlášením do Moje ID.

Co je to mojeID?

MojeID je bezplatná služba pro všechny uživatele internetu, která umožňuje přihlášení k velkému počtu webů bez nutnosti další registrace. Jedno uživatelské jméno a heslo tak můžete bezpečně využívat všude tam, kde je mojeID podporováno.

Jaké jsou výhody mojeID?

  • Automatická aktualizace: změna doručovací adresy, e-mailové adresy a zadání všech důležitých údajů stačí provést pouze na jednom místě.
  • Bezpečnost: nebudete potřebovat zaznamenávat či měnit desítky hesel, své přihlašovací údaje nesdělujete několikrát denně třetím stranám.
  • Kontrola: sami rozhodnete, jaké údaje konkrétní službě zpřístupníte, přihlašování je možné zabezpečit digitálním certifikátem nebo jednorázovým přihlášením (podobně jako v internetovém bankovnictví).
  • Služba je dostupná zdarma.

Související odkazy

Založení účtu mojeID