Vybíráme
15. 6. 2021, WEBREDAKTOR

Mariánské náměstí je volně přístupný prostor, který uvítá každého, kdo se aktivně věnuje rozvoji komunitního života nejen v centru Prahy

Aktuálně

Mariánské náměstí

Mariánské náměstí je věčný soused toho Staroměstského. Nestřeží jej pomník ani sloup, přesto je místem několika dominant. Jsou jimi budovy Nové radnice, Městské i Národní knihovny, Clam-Gallasův palác a nenápadná Kašna Terezka, zobrazující dívku, která sem kdysi možná chodívala pro vodu. Od roku 2019 náměstí prochází proměnou. Nejprve zde přestala parkovat auta, poté došlo k jeho částečnému zprůjezdnění. Tento prozatímní stav bude platit do úplně rekonstrukce, plánované na přelom roku 2022 a 2023. Jejím cílem je vrátit náměstí původní funkci, tedy opět vytvořit místo k setkávání a odpočinku. Od jara 2020 zde proběhlo několik kulturních akcí: autorská čtení, výstavy, rukodělná i kvízová posezení, festivaly (literární Knihovna na vlnách, multižánrový RING X10) či sousedská akce Zažít město jinak.

Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194.

Výroční zpráva

Iniciativa Moje Mariánské si klade za cíl oživovat střed města prostřednictvím kulturních akcí, podpory místních komunit a aktivit nekomerčního charakteru. Divadelní performance, festivaly, prezentace umění, oslavy v rámci předsednictví, velikonoční a vánoční trhy, výstavy, instalace v rámci Signal Festivalu, to vše bylo možné zažít na Mariánském náměstí v jeho třetí sezóně.

Prohlížejte výroční zprávu na Issuu.com

Mohlo by vás zajímat

Ilustrační fotografie pochází z představení „Koťáko zkázy“, které proběhlo na Mariánském náměstí.