Vybíráme
9. 8. 2023, WEBREDAKTOR

Zveme vás na čtvrtý ročník festivalu, který se koná na konci srpna a začátkem září na Mariánském náměstí.

Co vás čeká? Divadelní představení, čtení poutavých příběhů, tvořivé dílny pro nejmenší i malý bazar školních potřeb, deskových her a hraček. Přijďte si užít letní den, hrát si, vyrábět nebo si vyměnit školní potřeby a hračky. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194.

Program 24. 8. 2023

  • 10.00 – Hravé tvary aneb svět plný zábavy. Když Linka potká Bod, hned si začnou hrát. Tak pojďte, budeme číst, poskakovat a malovat si s nimi! Dílna pro předškolní děti nad knihou Véronique Cauchy.
  • 14.00 – Kůň do města speciál. Setkání s autorkou Denisou Kimlovou. Vyprávění o splněném snu jedné městské holčičky, která má ze všeho nejraději koně. Denisa Kimlová je moderátorka Rádia Junior a tvůrkyně rozhlasových pořadů a her (je autorkou většiny dílů Ušounovy pohádkové školky). Pro děti napsala také dobrodružný sci-fi příběh Tajemství planety Dor.
  • 15.00 – Pomerančová loď. Pohybově-objektová klauniáda. Divadelní představení pro děti od tří let. Dostali jste někdy dárek? Určitě ano! A byl tak zabalený, že nebylo na první pohled poznat, co to je? Dvě komické postavičky, dva absurdní človíčkové totiž ve svém světě objeví věc! A jejich neodolatelná chuť si hrát se mění v groteskní plavbu mořem fantazie. Jedna malinká kajuta, nebo také krabička či list papíru se stává domovem dvou dobrodruhů, kteří se předhánějí jeden před druhým, a zároveň je jejich přátelství pevnější než kůra pomeranče. Kdo jim pomůže oloupat jejich pomeranč? Hrají: Hana Strejčková, Katarína Hudačková. Choreografická spolupráce: Lex Shcherbakov. Hudba: Vojtěch Bor. Produkce: FysioART. Předstvení se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního město Prahy a HAMU. Délka představení: 30 minut.
  • 15.30 – Pohybová herno-dílna pro děti, která navazuje na představení Pomerančová loď.
  • 10.00 – 17.00 – Výměna školních potřeb, deskových her a hraček. Máte doma studenta, který už vyrostl ze školní aktovky? Rádi byste si obměnili sortiment deskových her na poličce? V tom případě je tu pro vás a vaše děti výměna školních potřeb, společenských her a hraček.

Program 9. 9. 2023

  • 10.00 – 14.00 – Deskohrátky pro nejmenší. Člobrdo, domino a pexeso už jsou nuda? Naučíme vás současné moderní hry pro děti, které baví i rodiče.
  • 14.00 – František z kompostu. Na konci zahrady v hromadě kompostu má svůj domov malá žížalka František. Na rozdíl od všech užitečných tvorů v zahradě se cítí bezvýznamně a osaměle. Čím bude, až vyroste? Co asi žížaly dovedou a k čemu jsou na světě? Literární a výtvarná dílna pro předškolní děti nad knihou Simony Čechové.
  • 15.00 Dášeňka. Divadlo Říše loutek. Divadelní představení pro děti od tří let.Každý si přeje mít pejska… a pejsek si přeje mít lidi! A tak je jasné, že když se v domácnosti objeví Dášeňka, malinké štěňátko foxteriéra, je to veliká radost. Ale také starost! Musí se naučit chodit a jíst a sedět a štěkat a kousat a… no zkrátka vše pro to, aby byla správným a spořádaným pejskem. Příběh o Dášeňce jistě není třeba představovat. V této adaptaci klasického příběhu se diváci setkávají s Dášeňkou, sledují její první krůčky, všechny zapeklité fáze života štěněte i psího adolescenta, až po okamžik, kdy už je Dášeňka dost velká na to, aby se vydala do svého nového domova. Dramatizace, texty písní, režie: Jakub Hojka. Hudba: Vojtěch Frank. Výprava: Tomáš Běhal. Délka představení: 40 minut.
  • 16.00 – Psí dílna. Přijďte si vyrobit originální jednoduchou masku.
  • 10.00 – 17.00 – Výměna školních potřeb, deskových her a hraček. Máte doma studenta, který už vyrostl ze školní aktovky? Rádi byste si obměnili sortiment deskových her na poličce? V tom případě je tu pro vás a vaše děti výměna školních potřeb a společenských her a hraček.

Mohlo by vás zajímat