Knihovna je tu pro vás i během letních měsíců. Knihy na léto půjčujeme od 8. června 2026, e-knihy nabízíme těm, kdo rádi cestují nalehko. Zůstáváte v Praze? Chystáme pestrý program kulturních akcí.
Multižánrový festival, který na malém prostoru přináší velká témata, se odehraje na lodi (A)VOID Floating Gallery na pražské náplavce od 23. června do 16. července.
Připomínáme si Jana Kamenického, publicistu a autora turistických průvodců, jehož životní výročí vybízí k návratu k pozapomenuté osobnosti české turistiky.
Zveme vás na česko-německý večer zvukové poezie, který propojí hravou poezii a elektronické zvukové umění. Vystoupí Běla Čápová, Dirk Huelstrunk a Jaromír Typlt.
Pobočka Dům čtení rozšiřuje otevírací dobu. Přijďte do knihovny, kdy se vám to nejvíce hodí, třeba v úterý odpoledne nebo ve čtvrtek dopoledne. Vybrané hodiny bude knihovna otevřena bez obsluhy a vstup je možný po načtení platného čipového čtenářského průkazu.