V Informačním středisku se dozvíte vše potřebné o naší knihovně. Například kdy je otevřeno, jaké služby poskytujeme nebo co obsahuje náš fond. Zodpovíme také dotazy, které se knihovny netýkají – zjistíme fakta, sestavíme seznam titulů, které o tématu pojednávají, případně doporučíme, kde jinde by vám mohli odborně poradit. Zpracováváme rešerše tematicky zaměřené na zdravý životní styl, životní prostředí, kulturní a společenské události.

Poradíme vám, jak vyhledávat v katalogu a jak pracovat s dostupnými databázemi. Navštivte nás, pokud si chcete přečíst články z českých novin a časopisů v mediálním archivu Anopress nebo zákony a vyhlášky v právním systému Beck-online. I z pohodlí svého domova můžete jako registrovaní čtenáři číst víc než 7000 novin a populárních časopisů z celého světa v databázi PressReader. Odborné informace si na dálku vyhledáte v databázi EBSCO.

Nabízíme bezplatný přístup k internetu ve studovně, kde je pro vás k dispozici devět počítačů a černobílá i barevná tiskárna. Kopírovat můžete na samoobslužné černobílé kopírce na mince.

Kontakt

Telefon: +420 222 113 371
E-mail: knihovna@mlp.cz
Kontaktní osoba: Věra Benyovszká