Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na prosinec

Leden 2020

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

dnes23. 1.

Okénko
17:00

Pohnout se z místa

PODOBY ODVAHY “Úspěšný člověk ráno vstane a večer jde spát, přičemž mezi tím dělá to, co ho baví.” Larry Page (zakladatel Googlu)

Najít to, co vlastně chcete, je jen začátek – jaký je klíč k úspěchu? Nejprve je třeba vytvořit efektivní plán a začít pracovat na své vizi, naučit se používat vhodné vizualizační techniky a odhalit slabá místa, která sabotují změnu. Jak si vytvoříte návyky, které vám pomohou vytrvat v rozhodnutí? Jak vykročit z komfortní zóny s lehkostí, za pomoci NLP techniky?

Přednáší Veronika Nováková

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Božena Němcová

OSOBNOSTI VE SVĚTLE HVĚZD
Pohled na tuto výraznou a emancipovanou ženu z pohledu astrologického. Zamyšlení se nad její osobností, nad původem a nad komplikovanými vztahy s muži. Kdo byl její matkou, kdo otcem a kdo osudovou láskou? Srovnání její osobnosti s první českou feministkou Eliškou Přemyslovnou a s potenciální matkou vévodkyní Kateřinou Zaháňskou (tři Vodnářské grácie).
Přednáška se koná k dvoustému výročí narození Boženy Němcové.
Přednáší Ing. Richard Stříbný

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

pondělí27. 1.

Okénko
17:00

Kateřina Šedá: Architektka mezilidských vztahů

Nekonvenční výtvarnice a autorka řady veřejných realizací u nás i v zahraničí se svojí tvorbou snaží mnohdy velmi překvapivými způsoby bourat bariéry mezi lidmi. Přijďte si poslechnout, jak i její nové projekty přesáhly rámec klasického umění.
Přednáší Kateřina Šedá

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

úterý28. 1.

Okénko
15:00

Vycházka po okolí pobočky Smíchov

Cyklus Pražské úterní vycházky

Cyklus, v němž poznáváme okolí našich poboček, pokračuje i v novém roce. Hned v lednu nás Ing. Jan Stěnička zavede na Smíchov, kde leží jedna z největších poboček MKP. Vycházka povede k vile Portheimce, ke kostelu sv. Václava i k dalším památkám v okolí. Nevyhne se ani moderním stavbám, které zde vznikly v nedávných letech. Sraz v 15.00 před pobočkou Smíchov.

Smíchov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé, studenty.

Okénko
17:00

H2O!SPODÁŘ

(NE)ZNÁMÉ SOUVISLOSTI
Přednáška se koná ve spolupráci s British Council
Kde se čerpá voda, jakými procesy se mění na vodu pitnou a jak se dopravuje do domácností? Neustále se mluví o lepším využití dešťové vody, ale jaké jsou reálné možnosti jejího uchování ve městech? Mladí vědci – finalisté soutěže FameLab – vám u interaktivních stanovišť popíší koloběh pitné vody a vysvětlí její zpracování, mnohé si následně budete moci sami vyzkoušet.
Přednáší Ing. Ondřej Rychecký a kolegové

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Objektivní a (ne)závislá média?

Mediální gramotnost
Deníky zaparkované ve svěřeneckém fondu. Televize s jedním moderátorem a majitelem. Spor o koncesionářské poplatky v době bez koncesí. Nástup internetu a nových médií, na kterých už moc nového není. Kdo je fake a kdo je dez-? Mohou být média objektivní a jak se to měří?
Nakolik jde o nahodilé momenty a nakolik o příznaky dlouhodobějších trendů ve světě médií a politiky se ve své veřejné přednášce pokusí zodpovědět Jan Křeček.
Jan Křeček působí na katedře mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se věnuje zejména politické komunikaci a analýzám mediálních obsahů. Působí jako analytik v tamním Centru pro mediální studia, publikuje odborné i popularizační texty, vydal knihu Politická komunikace od res publica po public relations (Grada, 2013).

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

středa29. 1.

Okénko
15:00

České malířství – Jiří John

Opatov – Artotéka srdečně zve milovníky umění na cyklus České malířství. Přednáška se koná vždy ve středu v 15:00 hodin v učebně pobočky Opatov. Vstup zdarma.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:00

Ženy a muži v českých dějinách

V cyklu přijdou na řadu osobnosti poděbradské epochy českých dějin: královny Kunhuta a Johana, rádce krále, jeho pravá ruka arcibiskup Jan Rokycana, znalý právník a politik Ctibor Tovačovský z Cimburka, příslušníci Jednoty bratrské, sok Jiříkův Zdeněk ze Šternberka a zástupci odvážné skupiny tehdejších cestovatelů, kteří při pouti za nevšedními zážitky museli zkousnout ledasjaká protivenství na souši i na moři.

Ostrovského

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

čtvrtek30. 1.

Okénko
17:00

Sakrální stavby a principy posvátné geometrie

STAROVĚKÉ CHRÁMY, LABYRINTY A STŘEDOVĚKÉ KATEDRÁLY
Znalosti z posvátné geometrie umožnily našim předkům budovat funkční sakrální stavby labyrintů, starověkých chrámů i středověkých katedrál, jejichž umístění v krajině podléhalo i dalším zákonitostem. Na přednášce budou představeny hlavní principy posvátné geometrie a význam zlatého řezu při projektování sakrálních staveb, což bylo i jedním z oborů studia na Artistické fakultě středověkých univerzit.
Přednáší RNDr. Mgr. Hana Blochová

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Smysl půstu

VEČERY S REGENERACÍ Ve spolupráci s časopisem Regenerace
Rozdíl mezi půstem a hladovkou. Přístupy k půstu a jeho funkce v historii i současnosti. Příčiny neschopnosti držet sebekratší půst. Půst jako sport, závody mezi ambiciózními půstaři. Půst a pýcha. Spirituální potenciál půstu. Stav vědomí, mysli a psychiky ve skutečném půstu.
Přednáší PhDr. Patricie Anzari, CSc.

Ústřední knihovna

Cena 50,-

Určené pro: dospělé.

pátek31. 1.

Okénko
19:00

Kalifornie: zlatý stát USA

Cestovatelská diashow Martina Loewa
Národní parky i velkoměsta amerického západu. Z Hollywoodu do pouští Joshua Tree s roztodivnými kaktusy i do hor Sierra Nevady k obrovitým sekvojím. Ze San Franciska do Yosemitského parku, k mohutným vodopádům a impozantním žulovým masivům.
"Kalifornie je země plná krás. Na nevelkém území najdete moderní a elegantní americká velkoměsta, stejně jako jedny z nejhezčích přírodních scenérií naší planety. V tomto diashow jsem se věnoval právě i městům, protože koho by nezajímala například ona pověstná továrna na sny zvaná Hollywood? Navštívil jsem zde nejen filmová studia, ale i místa, kde se tradičně předávají filmoví Oscaři či nedalekou luxusní čtvrť Beverly Hills. A další město – San Francisco – je doslova ikonou celé Kalifornie. Vždyť obrázek visutého mostu Golden Gate viděl už někdy snad každý a o vězení Alcatraz také leckdo již asi slyšel.
Ale i přes lákavé pozlátko kalifornských měst zůstává těžiště mého diashow v obdivování přírodních krás. V tom je Kalifornie jedinečná. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.", zve diváky cestovatel Martin Loew.
https://www.promitani.cz/kalifornie/

Ústřední knihovna

Cena 150,-

Určené pro: dospělé.

Program na prosinec

Leden 2020

Program na únor
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en