Prodlužování online (Můj účet a e-mail)

Přihlásíte se do Mého účtu. Na dlaždici „Výpůjčky“ se zobrazuje číslo informující o počtu půjčených knih a dalších dokumentů. Po rozkliknutí „Výpůjček“ se dostanete na stránku „Právě půjčeno“, kde najdete seznam všech půjčených knih i s datem, do kdy je můžete mít doma. Zároveň po kliknutí dojde k prodloužení těch výpůjček, u kterých je to možné.

K prodlužování e-mailem slouží adresa prodlouzeni@mlp­.cz. Pozor! Do předmětu zprávy napište číslo čtenářského průkazu (248R…, 16 místné číslo Lítačky, číslo ISIC; pište dohromady) – vždy jen jeden průkaz. Prodlužovací automat vám do několika minut zašle odpověď, ve které si zkontrolujte, že skutečně došlo k prodloužení. Pozor! Pokud neobdržíte odpověď, kontaktujte nás.

Výpůjčky mailem nelze prodloužit, když:

  • Bylo dosaženo maximální výpůjční doby.
  • Titul si rezervoval další čtenář.
  • Titul nebyl vrácen včas a začalo nabíhat zpozdné.
  • Uvedete chybné číslo čtenářského průkazu.
  • Vložíte do zprávy čísla dvou a více čtenářských průkazů.

Tip! Používáte zařízení s operačním systémem iOS nebo Android? Chcete mít přehled o stavu výpůjček? Stáhněte si prodlužovací aplikaci “Městská knihovna v Praze” z Apple Store nebo Google Play!

Prodlužování telefonicky

Můžete zavolat do kterékoliv naší pobočky nebo na číslo +420 222 113 555. Sdělte knihovníkovi číslo jednoho z vašich průkazů do knihovny (čtenářský průkaz, Lítačka nebo karta ISIC).

Prodlužování v knihovně

Prodlužování přes čtenářský počítač v knihovně je stejné, jako prodlužování přes Můj účet – viz popis výše.