Přednáška - Postel hospoda kostel - zrušeno
Přednáška Pro dospělé
Postel hospoda kostel - zrušeno
Kdy 30.11.2020 | 19:00

Vstupné 170 Kč

Náhradní termín za zrušenou přednášku z 23. 3. 2020. Zakoupené vstupenky jsou v platnosti.

Talk show Zbigniewa Czendlika

Vyprávění dalších, nových příběhů ze života oblíbeného římskokatolického kněze, podané s humorem jemu vlastním. S diváky Městské knihovny v Praze se Zbigniew Czendlik setká už potřetí a rozhodně bude opět o čem vyprávět – podělí se nejen o příběhy z osobního života, ale i o své postřehy ze současného dění ve světě.

Během večera představíme také knihu Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové Postel hospoda kostel, která vyšla v říjnu 2016 a získala hned cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V dubnu 2018 byla kniha vydána také v Polsku, pod názvem Bóg nie jest automatem do kawy. Součástí pořadu bude autogramiáda této knihy.

Zbigniew Jan Czendlik (1964), řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti, působící od roku 1992 v České republice, a děkan lanškrounský. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu. Působí rovněž jako moderátor, např. v pořadu České televize Uchem jehly (2011) nebo Českého rozhlasu Jak to vidí (2015). Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo lyžuje. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech různého typu, za účelem podpory seniorů či dětí s hendikepem. Je patronem psího útulku.