Výstava - Lenka Černotová - Svůj jazyk
Výstava Pro dospělé
Lenka Černotová - Svůj jazyk
Kde Opatov
Kdy 13.8.2020 | 13:00

Vstupné zdarma

Artotéka zve na výstavu absolventky pražské AVU Lenky Černotové s názvem Svůj jazyk. Abstraktní plátna i přípravné práce – skici, kresby, poznámky nebo krátké úryvky textů, budou k vidění ve foyer pobočky Opatov od 10. července do 28. srpna 2020 v provozní době.

O autorce

MgA. Lenka Černotová (*1985) je absolventkou ateliéru prof. Vladimíra Kokolii na pražské AVU. V tomto čase se Lenka Černotová noří hlouběji a hlouběji do lidské duše. Jejím průvodcem na této cestě je po dlouhá léta, která započala studiem v Litomyšli, pokračovala přes Ostravu a Krakov do Prahy, vlk. Souputník, který její myšlenky a ambice pomáhá zhmotňovat a zobrazovat, nejčastěji ve formě abstraktních obrazů a myšlenkových map. 

www.cernotova.cz

O výstavě

Výstava si klade za cíl odhalit a zpřístupnit příběh, který se skrývá za vnější estetickou formou děl. Jak přibližuje kurátorka výstavy Edita Mikolášková: „Abychom dokázali přečíst obsah, měli bychom mít možnost znát kód či jazyk, kterým umělecké dílo hovoří. Jestli obsahu budeme rozumět či nikoli, jestli nás osloví či budeme sdílet jeho myšlenky, to je už jiná věc…“.