Hudba - ZEMLINSKÉHO KVARTETO – JAN OSTRÝ – FLÉTNA
Hudba Pro dospělé
ZEMLINSKÉHO KVARTETO – JAN OSTRÝ – FLÉTNA
Kde Online
Kdy 23.11.2020 | 19:30

Vstupné 99 Kč

Tip! Vstupenky na online stream koupíte na stránkách GoOut. Za 99 Kč získáte přístup k live streamu a jeho záznam pro vás bude dostupný až do konce letošního roku. Koncert si tak budete moc užít kdykoli!

Program:
B. MARTINŮ: SMYČCOVÝ KVARTET Č. 3 H. 183
J. J. RYBA: KVARTET PRO FLÉTNU, HOUSLE, VIOLU A VIOLONCELLO F DUR
L. VAN BEETHOVEN: SMYČCOVÝ KVARTET ES DUR OP. 127

Na tomto koncertě měl původně se Zemlinského kvartetem vystoupit švýcarský flétnista a dirigent Kaspar Zehnder. Kvůli koronavirovým opatřením ale pan Zehnder do České republiky nepřicestuje, a tak soubor zajistil náhradu více než kvalitní – na koncertě se představí vynikající český flétnista a pedagog Jan Ostrý. Jsme velmi rádi, že naše pozvání takto narychlo přijal, a že se nám tím pádem podaří zachovat téma naší série Dechy a smyčce. Z technických důvodů jsme jen provedli drobnou změnu v programu koncertu: místo flétnového kvintetu A. Rejchy uslyšíte flétnový kvartet jiného českého autora Jakuba Jana Ryby.

I v tomto ročníku pozveme na každý koncert jednoho nebo více významných hostů. Tentokrát jsme se rozhodli pro téma DECHY A SMYČCE. Hned na prvním koncertě budete mít možnost poznat jednoho z nejobdivuhodnějších hráčů na lesní roh – Felixe Kliesera z Německa. Ani fyzický handicap mu nezabránil v tom, aby se prosadil ve světě klasické hudby jako jeden z nejlepších hornistů své generace; do Prahy přijede zahrát Idylu A. Glazunova a slavný Mozartův hornový kvintet s ne zcela obvyklým obsazením kvarteta – jedny housle, dvě violy a violoncello. Dalším zahraničním hostem měl být švýcarský flétnista a dirigent Kaspar Zehnder, který je ovšem u nás dobře znám, po Jiřím Bělohlávkovi vedl po několik sezón Pražskou komorní filharmonii a v současné době je šéfdirigentem Filharmonie Hradec Králové. Se Zemlinského kvartetem měl přednést Rejchův flétnový kvintet, což by bylo více než symbolické, protože Rejcha nejen že se narodil v témže roce jako Beethoven (a tak rovněž slaví 250. výročí narození), ale s Beethovenem byli velmi dobří přátelé… Kvůli koronavirovým opatřením ale Kaspar zehnder do Čech nedorazí, zastoupí jej tedy skvělý český flétnista Jan Ostrý. Pozvání do naší série pak přijali i dva čeští umělci, pánové z nejpovolanějších – fagotista Václav Vonášek, který kromě mnoha jiných úspěchů v nedávné době dosáhl na fantastickou metu – stal se stálým členem Berlínské filharmonie, a klarinetista Karel Dohnal, vynikající sólista a pedagog, který se proslavil zejména svým ojedinělým provedením Stockhausenova Harlekýna pro sólový klarinet.