Přednáška - Meditace - starobylý lék na novodobé strasti
Přednáška Pro dospělé
Meditace - starobylý lék na novodobé strasti
Kde Online
Kdy 13.5.2021 | 18:00

Vstupné zdarma

Meditace je ze všech stran doporučovaný prostředek na eliminaci stresového zatížení. Jenže jak na ni? O meditačních technikách i jejich účincích si budeme povídat s učitelem jógy, Richardem Vrdlovcem. Těšit se můžete i na řízenou meditaci v závěru povídání. Akce proběhne na streamovací platformě Zoom.

Tip! Přečtěte si Rozhovor s Richardem Vrdlovcem o metitaci.

Richard Vrdlovec se s jógou seznámil zhruba v polovině základní školy. Tehdy jeho pozornost přilákala kniha Jóga, kterou objevil v domácí knihovně a začetl se do ní. Četl a znova četl, protože spousta věcí mu připadala zajímavá i nesrozumitelná. Tehdy ještě neexistoval internet, takže ve svém přístupu k józe experimentoval. Připravoval si raw snídani, cestou do školy se učil vědomím ovládat svůj dech, doma pak zkoušel spát ve svíčce. Usnout v ní se mu ale nikdy nepodařilo, jak se smíchem přiznává.

Život pak šel dám jinými cestami. O patnáct let později Richard jógu opět objevil během náročné práce v investičním bankovnictví a zjistil, že ji k životu potřebuje. V současné době je Richard Vrdlovec majitelem studia Jóga Karlín, prostřednictvím kterého se snaží umožnit dalším lidem vstoupit do ozdraveného proudu jógy. Svou činností chce také přispívat k vytváření pozitivních změn ve společnosti a to, mimo jiné, šířením informací z oblasti životního stylu, zdraví a osobního rozvoje.