Výstava - Jakub Gajdošík: Potomek
Výstava Pro dospělé
Jakub Gajdošík: Potomek
Kde Opatov
Kdy 21.6.2021 | 13:00

Vstupné zdarma

Artotéka zve na červnovou výstavu kreslíře a komiksového tvůrce Jakuba Gajdošíka. Výstava Potomek představuje ilustrační práce a obrazy z minulých let a ukázky současné tvorby. Výstava se koná od pondělí 31. května do soboty 26. června 2021 ve foyer pobočky Opatov. Pozor! Při vstupu na výstavu je třeba důsledně dodržovat pravidlo tří R a dbát pokynů knihovníků. Počet návštěvníků je omezen pravidlem 1 osoba na 15 m2. Při návštěvě výstavy je třeba také počítat s hodinovou přestávkou v provozu pobočky.

Jakub Gajdošík (*1988) vystudoval malbu na pražské AVU, na střední umělecké škole v Ostravě se věnoval vědecké kresbě a ilustraci. Jeho tvorba plná pochmurných, ale poutavých námětů čerpá z děl známých hororových tvůrců H. P. Lovecrafta či E. A. Poea. Jeho práce byly zastoupeny například na loňské výstavě Národní galerie Sen ve snu: Edgar Allan Poe a umění v českých zemích.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.