Film - Ikarus
Ikarus
Kdy 24.6.2021 | 19:00

Vstupné zdarma

3KinoFest letní kino

Film je inspirován životním příběhem slavného polského jazzového klavíristy Mietka Kosze, který se za svůj krátký život stihl proslavit i ve světě. Navzdory tomu, že se narodil na chudém polském venkově, s vadou zraku, a následně byl odložen do dětského domova, se Mietek Kosz stává klavírním virtuosem. Bill Evans, slavný jazzový pianista, označil Mietka Kosze za jednoho z tří největších hudebníků své doby a chtěl s ním nahrávat v USA. Závratná kariéra však nedokáže vytěsnit jeho pocit samoty a Mietkovi se nepodaří vymanit se ze zajetí citového osamění. Film získal Stříbrné lvy a dalších 6 polských ocenění na Festivalu polského hraného filmu (2019), z toho si jedno odnesl Dawid Ogrodnik za hlavní mužskou roli za ztvárnění Mietka Kosze, a 2 polská ocenění Orly (2020). Polsko 2020, Maciej Pieprzyca, české titulky, 122 min.

3KinoFest ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze přinese na Mariánské náměstí v Praze letní kino. Sezónu zahájíme třemi filmy ze středoevropské kinematografie, následně se můžete těšit na 3 měsíce plné rodinných filmů, cestopisů, komedií i dramat a to nejen ze střední Evropy. Úvodní červnové projekce se uskuteční ještě v sálech MKP, ale od července už se můžete každý čtvrtek, pátek a sobotu těšit na projekce pod širým nebem. Pokud Vám, stejně jako nám, chybělo kino a skvělé filmy ve společnosti skvělých lidí, navštivte Mariánské náměstí a prožijte kulturu s námi. Informace o programu a případných změnách v souvislosti s aktuální situací www.3kino.cz a www.mlp.cz/kino.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí v sálech Ústřední knihovny musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, viz. https://covid.gov.cz/situace/kultura/divadla

Splnění podmínky je nutné na místě prokázat. Návštěvníky prosíme o dodržování předepsaných rozestupů, v sále s využitím vždy jednoho volného sedadla. Vedle sebe mohou sedět jen osoby z jedné domácnosti. Před vstupem do sálu si dezinfikujte ruce. Respirátor je povinný při vstupu do knihovny a po celou dobu konání akce.