Workshop - Kurz šití pro začátečníky
Workshop Pro dospělé
Kurz šití pro začátečníky
Kde Jezerka
Kdy 15.9.2021 | 16:30 Další termíny

Vstupné zdarma

Pojďte si ušít sukni

Naučíte se základy ručního i strojového šití, vyzkoušíte si různé druhy strojů, zjistíte, jaké pomůcky jsou k šití potřeba. Seznámíte se s typologií postavy a zhotovíte si návrh sukně i vlastní papírový střih. Během kurzu si každý ušije plátěnou tašku a sukni. Rezervace osobně na pobočce, telefonicky na čísle +420 770 130 224 nebo mailem na atelier@mlp.cz.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.

Program kurzu

1. lekce: 8. 9. 2021

Na prvním setkání se seznámíme s šicím strojem a pomůckami, které budeme k šití potřebovat. Vyzkoušíme si základy ručního i strojového šití. Vytvoříme si návrh sukně s přihlédnutím k proporcím našeho těla, prokonzultujeme výběr, barvu i množství potřebné látky.

2. lekce: 15. 9. 2021

Na druhé lekci se naučíme, jak brát míry pro vypracování střihu sukně, naučíme se, jak si vlastní střih zhotovit, střihneme si z látky sukni a připravíme ji k vyzkoušení.

3. lekce: 22. 9. 2021

Než se pustíme do šití naší sukně, tak si vyrobíme látkovou tašku. Na té si vyzkoušíme typy švů, prošití okrajů, všití látkových popruhů k tašce, overlock.

4. lekce – 6. lekce 29. 9., 6. 10., 13. 10. 2021

Sukni máme na sobě vyzkoušenou, stroj vyzkoušený, mnohé už umíme a tak se směle pouštíme do šití naší sukně. Máme na to tři lekce a tu poslední v ní odcházíme :-). Každý pracuje svým tempem, lektor je pro vás stále k dispozici.

Další termíny