Výstava - Matěj Rejl a Vojtěch Rejl: Rez nikdy nespí
Výstava Pro dospělé
Matěj Rejl a Vojtěch Rejl: Rez nikdy nespí
Kde Opatov
Kdy 25.9.2021 | 9:00

Vstupné zdarma

Artotéka zve na výstavu obrazů pražských bratrů a výtvarníků Vojty a Matěje Rejlových. Oba se ve svých malbách, byť každý svým specifickým způsobem, zabývají tématy chátrání, rezivění, rozkladu, krajinami osiřelé industriální periferie a dalšími odloženými či zapomenutými objekty. 

Výstava nabídne dva příbuzné a přesto mnohdy rozdílné pohledy na témata, která se většina z nás instinktivně snaží odsunout kamsi z dohledu, ale která nikdy nelze udržet dost daleko od těla, protože – Rez nikdy nespí. Melancholie či brutality se ale není třeba příliš obávat: rez je zde zpravidla jedním z prostředků k vyzdvižení věcí odsouzených k zapomnění a rozpadu na piedestal pozornosti a k jejich estetizaci. Jak v jedné písni říká Neil Young (jehož název desky „Rust Never Sleeps“ byl inspirací k názvu výstavy): „There's more to the picture than meets the eye“ neboli „Na obraze je toho víc, než se na první pohled zdá“.

Výstava je přístupná ve foyer pobočky Opatov od pondělí 30. srpna 2021 do soboty 25. září 2021. Při návštěvě výstavy je třeba také počítat s hodinovou přestávkou v provozu pobočky.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.