Výstava - Záhadné pouto
Výstava Pro dospělé
Záhadné pouto
Kdy 27.9.2021 | 13:00

Vstupné zdarma

Přijďte se podívat do Ústřední knihovny na výstavu „Záhadné pouto“, která vznikla k výročí 30 let od znovu obnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Výstava popisuje ono záhadné a hluboké pouto, které je již po staletí mezi českým a židovským národem a mapuje historické milníky, které formovaly tento vztah. Výstava se koná v předsálí Ústřední knihovny a můžete navštívit od 27. září do 1. října 2021 v provozní době pobočky.

Při vstupu na výstavu je třeba důsledně dodržovat pravidlo tří R a dbát pokynů knihovníků. Počet návštěvníků je omezen pravidlem 1 osoba na 15 m2. Při návštěvě výstavy je třeba také počítat s hodinovou přestávkou v provozu pobočky.

Výstava je první svého druhu

Tato první výstava svého druhu představuje symbolicky na dvanácti roll-upových panelech několik událostí od prvních zpráv židovského diplomata o Praze až po znovunavázání diplomatických vztahů po sametové revoluci v roce 1990. Přibližuje příběh ochrany židů králem Přemyslem Otakarem II, popisuje českého a izraelského Golema, odhaluje tajnou operaci DI a představuje mnoho dalších známých i méně známých událostí dějin.

Výstava vzniká propojením prací studentů a diplomacie. Kresby a grafické zpracování vytvořili studenti Fakulty designu a umění L. Sutnara Západočeské univerzity v Plzni pod vedením výtvarnice a ilustrátorky Renáty Fučíkové. Námět a texty sestavil hebraista a diplomat Robert Řehák. Výstava vzniká z podnětu a za podpory velvyslance Daniela Merona a Velvyslanectví Státu Izrael. Text výstavy je česko-anglický.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.