Hudba - Mezinárodní festival židovské hudby
Hudba Pro dospělé
Mezinárodní festival židovské hudby
Kdy 15.10.2021 | 19:30

Vstupné zdarma

Desátý ročník mezinárodního festivalu židovské hudby

MUZIKA JUDAIKA uvádí v rámci mezinárodního festivalu židovské hudby MAŽIF X koncerty: DUO TENORAMA

  • Simon Hanrath (saxofon)
  • Roman Rofalski (klavír)
  • Veronika Hanrath (saxofon) j.h.

Vynikající hudebníci z Německa zahrají v neobvyklém obsazení skladby světových autorů vážné hudby.

  • Trombenik (klezmer-world music)

Registrace na Blanka Vogelová, telefon +420 739 020 260, email: muzikajudaika@seznam.cz

Veronika Hanrath, (saxofon) – Německo
Jako koncertní saxofonistka hostuje pravidelně v orchestrech např. v Opeře Frankfurt, ve státním divadle Wiesbaden nebo státním divadle Giessen. Koncertuje převážně v komorních souborech a se svými saxofonovými kvartety „Saxofourte", „ParaVos" a „Kolibri Saxophonquartett". 2008–2013 byla též stipendiantkou Yehudi Menuhin nadace „Live Music Now".

Simon Hanrath (saxofon) – Německo
Simon Hanrath začal s hrou na saxofon již v devíti letech a stal se opakovaným vítězem mnoha soutěží. Je pravidelným hostem předních německých orchestrů (WDR-Sinfonieorchester Köln, Essener Philharmoniker, Ensemble Modern). Po celém světě koncertuje jako komorní a tenorový saxofonista v tělese „Alliage Quintett“ a se saxofonovým kvartetem „Saxofourte“.

Roman Rofalski (klavír) – Německo
Roman Rofalski je klavírista a skladatel. Neustále hledá nové hranice a experimentuje s různými styly s cílem odstranit umělé hranice, které byly stanoveny mezi klasickou hudbou a improvizovaným moderním jazzem. Koncertuje po celém světě v mnoha komorních souborech a ve svém jazzovém triu.

Trombenik (klezmer-world music)
Karel Bělohradský (kontrabas), Radek Rýda (banjo),Vojtěch Pošmourný (housle), Josef von Dráček (klarinet), Adam Krejčík (bicí) Pod maskou Trombeniku skrývá rocker, folklorista, středověký trubadůr, folkař, funkyman i ethnovlnař, ale klezmerové melodie (písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky) z 19. a 20. století jsou jim základem. Charakteristický zvuk kapele dodává pětice nástrojů: klarinet, housle, bendžo, kontrabas a bicí. Zpívá se v angličtině přistěhovalců z Evropy a v jidiš.
www.trombenik.cz

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.