Literatura - Markéta Pilátová
Literatura Pro dospělé
Markéta Pilátová
Kdy 9.2.2022 | 18:00

Vstupné zdarma

Spisovatelé do knihoven

Markéta Pilátová patří k nejpřekládanějším současným českým spisovatelům. Je autorkou řady románů, povídkových knih, básní a knih pro děti. Z těch nejznámějších uveďme: Žluté oči vedou domů (2007), Tsunami blues (2014) nebo S Baťou v džungli (2017). Zatím posledním autorčiným dílem je román Senzibil, který vyšel v roce 2020 v nakladatelství Torst.

O autorce

Spisovatelka, básnířka, hispanistka, překladatelka a novinářka "Markéta Pilátová vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde šest let pracovala jako odborná asistentka. Dva roky působila jako lektorka češtiny na katedře slavistiky ve španělské Granadě, poté odjela na dlouhou dobu do Argentiny a Brazílie, kde vyučovala potomky českých krajanů. Jako novinářka píše především pro týdeník Respekt. V současnosti pobývá trvalé v České republice.

Akci pořádá Asociace spisovatelů ČR ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Fotografie autorky pochází z archivu Asociace spisovatelů.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.