Přednáška - Historie na dotek v moderních muzeích
Přednáška Pro dospělé
Historie na dotek v moderních muzeích
Kdy 20. 4. 2022 | 19:00

Vstupné 50 Kč

Inspirace Polskem
Po celém Polsku jsou inspirativní muzea moderní historie, která prezentují dramatické osudy. Podíváme se do Muzea polských Židů ve Varšavě, prozkoumáme expozici, která je v bývalé továrně Oskara Schindlera v Krakově. Vydáme se také po stopách Poláků, kteří odjeli do zámoří. Jejich příběhy jsou v Muzeu emigrace v Gdyni. Naše muzejnické putování zakončíme v Gdaňsku, kde pracoval Lech Wałęsa a podíváme se do interaktivního Evropského centra Solidarity.

Hostem druhého dílu nového cyklu bude Václav Sixta – spoluautor knihy Jak vystavujeme soudobé dějiny a didaktik oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů.

Moderuje novinářka Judita Matyášová

Další díly cyklu:
4. 5. Výlety podél Baltu

Diskuzní série Inspirace Polskem

Na dovolenou do Polska? A proč ne! Procestujte s námi zemi našich severních sousedů trochu jinak, než jak radí běžné cestopisy. Novinářka a moderátorka Judita Matyášová se dlouhodobě zajímá o kulturu, historii a dramatické životní osudy. Během tří diskuzních večerů vás provede Polskem. Dozvíte se, proč byla Lodž textilní velmocí Evropy a čím nás může toto industriální město inspirovat. Projdeme polská muzea moderní historie. Navštívíme bývalou továrnu Oskara Schindlera v Krakově a zavítáme do gdaňského muzea, kde se prolínají dějiny hnutí Solidarita s dějinami celé střední Evropy. A prozkoumáme také pobřeží Baltu, které nabízí mnohem víc než lázeňskou pohodu v Sopotech. Cyklus připravila Městská knihovna v Praze ve spolupráci s Polským institutem, městem Lodž, Lodžskou turistickou organizací a Pomořskou regionální turistickou organizací.

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.