Přednáška - Proniknout do tajů kvantové fyziky
Přednáška Pro seniory, dospělé
Proniknout do tajů kvantové fyziky
Kde Korunní
Kdy 20.6.2022 | 17:00

Vstupné zdarma

V médiích se často objevují pojmy jako kvantový počítač nebo kvantové paradoxy. Kvantová věda vznikla na začátku minulého století a je výjimečná tím, že to není „klasická“ věda: používá pojmy, které nejsou intuitivní a často se jeví jako dokonce nemožné.

K porozumění kvantové fyziky se bez hlubokých fyzikálně-matematických znalostí neobejdeme, ale i bez rovnic je možné pochopit, v čem se kvantový popis naší reality liší od klasického, každodenního přístupu ke stejné realitě. Na této přednášce si vysvětlíme základní pojmy kvantové fyziky a povíme si, čím je tento vědecký obor oproti ostatním výjimečný.

Přednášející: Prof. RNDr. Joseph Maftoul, PhD. (RNDr . Univerzita Karlova v Praze), Dizertační práci zpracovával na Univerzitě v Orsay (Paris XI) v oboru ‚Fyzika plazmatu‘ (titul PhD.). Ve své praxi se také věnoval výuce a výzkumu na Univerzitě Denis Diderot (Paris VII). V letech 1990 – 2000 pracoval jako Seniorní výzkumný pracovník ve společnosti Schneider Electric (Grenoble) v oblasti „Vysokonapěťové vypínače proudu“.

Přednáška se koná ve spolupráci s obecně prospěšnou společnost Právě teď! o.p.s.