Tanec - Stopy choreografa Pavla Šmoka v Basileji
Stopy choreografa Pavla Šmoka v Basileji
Kdy 2. 11. 2022 | 17:00

Vstupné 60 Kč

Institut Pavla Šmoka a Městská knihovna v Praze pořádají veřejnou besedu na téma „Stopy choreografa Pavla Šmoka v Basileji“.

Nová beseda z cyklu „Toulky taneční historií“ nás zavede do Švýcarské Basileje, kde se v roce 1970 stal šéfem baletního souboru choreograf Pavel Šmok. Odjela s ním také část členů souboru Balet Praha, který do té doby vedl, a několik nových tanečníků. Mezi nimi Jaroslav Slavický a Kateřina Elšlégrová, která si zatančila mimo jiné hlavní ženské sólo ve Šmokově slavné Sinfoniettě. A nejen o této roli si budeme povídat: pobyt ve Švýcarsku a práce s Pavlem Šmokem byly pro tanečníky v době, kdy normalizace klepala na dveře, zážitkem na celý život. Jak si zvykli na angažmá na západě? Jak byla ve Švýcarsku přijímána tvorba Pavla Šmoka? Zkusíme si i definovat, v čem byl tak jedinečný.

Hosté: Kateřina Slavická a Jaroslav Slavický

Programem provází taneční publicistka a historička Lucie Kocourková

Institut a Nadační fond Pavla Šmoka spravuje a uchovává kompletně dílo choreografa Pavla Šmoka a buduje archiv tvorby souborů Balet Praha a Pražský komorní balet. Sídlíme v Domě tanečního umění a vytváříme pro vás archiv i videotéku zaměřené na tvorbu umělců soustředěných kolem těchto souborů, online databázi choreografií a osobností a mnoho aktivit, které uchovají taneční umění stále živé.