Hry - Noc s Andersenem 2023
Hry Pro rodiče a děti
Noc s Andersenem 2023
Kdy 31. 3. 2023 | 16:00

Vstupné zdarma

Rádio Junior připravuje živé šestihodinové vysílání z Ústřední knihovny. Od čtyř odpoledne až do deseti večer se na Vás těší moderátoři Klára Nováková, Petr Ševčík a spousta úžasných osobností, se kterými probereme četbu od A až do Z! Své top knížky nám doporučí například holky z populární skupiny Lollipopz, desetiletá zpěvačka Chiara nebo literární tiktokerka cojezoe_(Karolína Zoe Meixnerová).

Se spisovatelkou a zároveň i moderátorkou Rádia Junior Denisou Kimlovou probereme, jak se přetaví knížka do rozhlasové hry a naopak. A herečka Aneta Krejčíková nám deset minut před osmou hodinou večerní přečte Denisina Hajaju živě! K tomu si vytvoříme komix, zahrajeme si na ruchaře a budeme soutěžit o fantastické ceny – super balíčky plné knih a jedno skvělé digitální rádio, na kterém bez problému naladíte našeho Juniora!

Tak za námi do Ústřední knihovny 31. března určitě dorazte! Anebo naši Noc s Andersenem poslouchejte v přímém přenosu na radiojunior.cz! A kdo ví, třeba budeme volat i do knihovny, kde přespáváte zrovna vy!

Dětští knihovníci z Ústřední knihovny chystají také řadu aktivit během tohoto večera. Mezi jednotlivými programy na malé neposedy budou čekat hravé luštěnky, doplňovačky, postřehovky a zábavná bojovka, to vše na motivy Andersenových pohádek v moderním pojetí. Pro tvořivější návštěvníky bude výzvou pohyblivý papírový panáček Cínového vojáčka.

Deskohrátky. Batolatům nabídneme první hry pro nejmenší, s předškoláky potrénujeme paměť, postřeh a spolupráci, a na školáky čekají delší a komplexnější hry.
****Virtuální realita od 16:00 do 18:00 hodin**. Přijďte si vyzkoušet, jak funguje virtuální realita. Létání a horolezení nebyly nikdy snazší.

Tip! Po celou dobu programu si můžete půjčovat i vracet knihy nebo si vyzvednout rezervaci. Ústřední knihovna je otevřena až do 22:00 hodin.

Co dalšího vás čeká?

  • V každé hodině nás navštíví úžasní hosté: herci, zpěváci, spisovatelé, ilustrátoři, dětští knižní agenti, nebo třeba i literární tiktokerka cojezoe_, která se převléká za slavné české spisovatele a ve svých parodiích na ně vytahuje šokující fun facts.
  • Děti/posluchači můžou se těšit na interaktivní vysílání: dětští návštěvníci budou moct našim hostům klást otázky, říkat nám, jaké mají rádi knihy, budeme s nimi dělat rozhovory.
  • Budeme dělat reportáže z aktivit, které připraví knihovna.
  • Budeme volat i na další zajímavá spací místa, včetně českých škol v zahraničí (loni jsme volali do Bruselu, Dusseldorfu a Londýna), do zakládající knihovny v Uherském Hradišti, na zajímavá spací místa ala zoo, hasičská zbrojnice apod. – uvidíme, co letos bude.
  • Děti si budou moct vyzkoušet práci rozhlasových ruchařů (ti vytváři ruchy k rozhlasovým hrám a pohádkám pomocí různých předmětů). 
  • Přibudou další zajímaví hosté.

https://junior.rozhlas.cz/

Ilustrační obrázek: materiály sdružení Noc s Andersenem.