Literatura - Za sluncem po stopách císařovny Sisi
Literatura Pro dospělé
Za sluncem po stopách císařovny Sisi
Kdy 18. 4. 2023 | 17:00

Vstupné zdarma

Nakladatelství Grada uvádí:
Křest knihy Za sluncem po stopách císařovny Sisi a vyprávění autorky
Dagmar Beňakové o specifické módě rakouské císařovny Alžběty a o jachtách c. k. námořnictva, na kterých se plavila za sluncem.
Kmotry knihy jsou Zoja a Josef Ladovi.

Vydejte se s císařovnou Sisi na jih. Plavte se na luxusních jachtách podél pobřeží Portugalska, Španělska i Alžbětina milovaného Řecka. Slavný je její útěk na Madeiru i palác na ostrově Korfu. Zavítejte na Gibraltar, Kypr a Maltu. Objevte krásy Itálie, Vatikánu a Francie. Zavítejte na místa známá i neznámá. Nechte se zlákat výpravou za vůněmi Orientu, objevte místa, která Sisi nadchla.

Dagmar Beňaková oživuje Sisin příběh a zve vás na místa spjatá s touto vášnivou cestovatelkou a svobodomyslnou rebelkou. „Jsem racek, který nemá žádný břeh,“ prohlásila sama o sobě Alžběta. Publikace, která je volným pokračováním knihy Toulky po stopách císařovny Sisi, láká na další nezveřejněné detaily o legendární císařovně. Skýtá i tipy na výlety. Na úvod proběhne slavnostní křest knihy Za sluncem po stopách císařovny Sisi s besedou. Následuje přednáška, ve které vám autorka názorně představí i Alžbětinu specifickou módu na věrných kopiích císařovniných šatů, které exklusivně pro tuto prezentaci zhotovila Olga Kaňoková z Plzně. Těšíme se také na vaše dotazy. Autorka se ráda podělí o výsledky svého mnohaletého bádání.

O přednášející

JUDr. PhDr. Dagmar Beňaková, Ph.D., LL.M., již od dětství putuje po stopách císařovny Alžběty Rakouské, zvané Sisi. Stejně intenzivně sbírá a studuje veškerou dostupnou literaturu o císařovně, a to nejen v češtině, ale především v němčině, dále v angličtině, francouzštině, maďarštině, italštině a španělštině. Od svých vysokoškolských studií také k tomuto tématu vyhledává v archivech a knihovnách primární prameny. V nakladatelství Grada vyšly roku 2022 její Toulky po stopách císařovny Sisi. V dubnu vychází publikace Za sluncem po stopách císařovny Sisi a v létě 2023 plánuje autorka ve spolupráci s Gradou vydat Dopisy od Sisi, více než dvě desítky dosud nezveřejněných psaní císařovny, která rozluštila z kurentu, přeložila do češtiny a podrobně okomentovala. V této unikátní knize tak o svých radostech a bolestech promluví Alžběta samotná.