Setkání - Geologická vycházka se Štěpánem Rakem
Setkání Pro dospělé
Geologická vycházka se Štěpánem Rakem
Kdy 17. 6. 2023 | 15:00

Vstupné zdarma

Geologická vycházka po trase Holyně – Hlubočepy, která je vhodná i pro kočárky. Sraz častníků bude v 15.00 na vlakové stanici Praha-Holyně, kam je možné se dopravit ze stanice Praha-Smíchov v 14.46 vlakem ve směru na Beroun.

RNDr. Štěpán Rak, Ph.D. (*1978), vystudoval paleontologii na Masarykově Univerzitě v Brně, doktorské studium pak na Univerzitě Karlově. Pracoval 13 let v Muzeu Českého krasu v Berouně jako kurátor a 7 let vyučoval geologii na Gymnáziu J. S. Machara v Brandýse nad Labem. „Hodinovýučitel geologie“, který pořádá přednášky o geologii a geologické vycházky pro MŠ, ZŠ, SŠ a veřejnost, přispívá do rozhlasové relace Meteor. Paleontologickou osvětu mohl uplatnit také v pořadu „Na plovárně“ Marka Ebena a pro širokou amatérskou veřejnost organizuje online Zoom vysílání, kde seznamuje zájemce jednoduchou formou sezáklady geologie, paleontologie či mineralogie a především na svých geologických vycházkách seznamuje širokou veřejnost se zkamenělými poklady naší krásné země.

Štěpán Rak o sbírání zkaměnilin

„Stále tvrdím, že Češi nejsou jen národem sběratelů hub, rybářů, chatařů a chalupářů, ale také sběratelů zkamenělin! Právě proto se snažím hlásatosvětu. Mým snem je inspirovat lidi, aby opustili teplo domova. Děti aby konečně vypnuly mobily a tablety a všichni společně bychom vyrazili s kladívky objevovat tajemství prvohorních zkamenělin! Geologické vycházky, cesty do pravěku, nebo jak tomu můžeme společně říkat jsou cestou, jak nenásilnou formou poznat geologický vývoj našeho okolí. A co víc, také si odnést svou zkamenělinu!"