Přednáška - Informační válka jako komerční služba?
Přednáška Pro dospělé
Informační válka jako komerční služba?
Kdy 22. 9. 2023 | 19:00

Vstupné 80 Kč

Od dezinformací k výrobě digitálních kultů? Od doby, kdy se ve strategických dokumentech armád objevil koncept informační války, uplynulo téměř čtvrt století. V předvečer nástupu umělé inteligence už nemluvíme o fake news, ale o komplexních vlivových operacích, digitálních kultech, kmenových a kulturních válkách. Kde se momentálně nachází naše civilizace ve schopnosti obrany proti sofistikované propagandě nového typu? A jsme vůbec schopni se bránit?

Přednáší Alexandra Alvarová, která vystřídala řadu profesí, od novinařiny, přes marketing až po politiku. Je expertkou na propagandu – na prodávání idejí. Zabývá se zneužíváním manipulačních technik v reklamě i v publicistice. V současnosti žije v Kanadě a USA. Vydala knihy Průmysl lži (3. vydání v roce 2022) a Krmit démony, které se staly bestsellery. Obě knihy (každá jinou formou) přibližují fungování současné propagandy, fenoménu fake news a okolnosti vzniku novodobé informační války.

V anotaci k první z nich napsala: „Důvodem [..k napsání knihy..] je bezmoc, že prohráváme hybridní válku…..Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zblázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni.“

Ve spolupráci s British Council v rámci projektu DRŽME SPOLU – Stronger Together for Social Cohesion.