Workshop - Čalouníme židli
Workshop Pro dospělé
Čalouníme židli
Kdy 23. 9. 2023 | 9:00

Vstupné zdarma

Zveme vás na miniworkshop čalounění. Nečekejte nic světoborného. Prostě si přinesete židli, kterou máte rádi (nebo neradi, ale rádi ji mít chcete) a kus látky (o kousek větší než je její sedák). Dvě hodiny z toho budete všechno sundávat, abyste to tam pak zas dvě hodiny dávali zpátky a doufejme lépe.

Dostanete do ruky pár speciálních nástrojů, pár vyžádaných a pár nevyžádaných (zato vždy dobře míněných) rad a krásně si při práci pročistíte hlavu. Není to těžké, a u další židle už opravu v klidu zvládnete sami. Workshopem vás provede Marta Strýčková.

Řekla nám o sobě… „Mít doma je důležitý. Mít to doma hezký je důležitý úplně stejně. Textilní design jsem studovala, ale zas to dělám trochu od nuly. Přes divadlo a tanec jsem se obloukem vrátila k textilu a řemeslu. A spolu s otázkou udržitelnosti a potřeby „mít to doma hezký“ (a za málo peněz) vzniklo MILO – značka udržitelné bytové kultury. Věnuju se čalounění a renovaci nábytku a ručnímu tisku a recyklaci textilu.“
(více o ní na jejím FB)

S sebou:

  • pracovní oblečení
  • židli s čalouněným sedákem
  • vrchní látku (čím větší gramáž tím lepší)
  • sváču a chuť pracovat

Workshop jako takový je zadarmo. Platíte pouze materiál. Počítejte cca 300 Kč, ještě upřesníme. Kapacita je omezená, hlaste se přes online formulář.