Vycházka s PhDr. Petrou Martínkovou
Budeme si povídat o povýšení Břevnova na město. Zastavíme se u zajímavých břevnovských vil. Ukážeme si, kudy vedla hájecká poutní cesta. Před domem, kde až do své smrti žil Jaroslav Seifert, si poslechneme úryvek z jeho vzpomínkové knihy Všecky krásy světa. Vyřešíme také záhadu názvu ulice 8. listopadu.
Sraz účastníků vycházky je v 16.30 na pobočce Městské knihovny Břevnov.
Petra Martínková provádí Prahou už od minulého tisíciletí. Nečekejte od ní letopočty, ani záplavu jmen, ale pohled, který Vás povede k vlastnímu objevování daného místa. Její největší odměnou je, když po vycházce slyší: „Toho jsem si nikdy nevšiml(a), a to už jsem tudy šel (šla) tolikrát!“
Vystudovala filosofickou fakultu University Karlovy, titul PhDr., průvodcovské činnosti se věnuje od roku 1992, průvodcuje v českém a nizozemském jazyce, držitelka Českého národního průkazu průvodce cestovního ruchu II. stupně s odbornou způsobilostí, číslo průkazu 200476, vydán dne 2. 6. 2021.