Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Nápověda    Čtenářský průkaz

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Čtenářský průkaz

Čtenářský průkaz můžete používat na všech našich pobočkách, kde si také prodloužíte jeho platnost. Jste nový čtenář a chcete používat čtenářský průkaz? Dohromady za průkaz a zápisné zaplatíte 80 Kč.

Za vystavení duplikátu zaplatíte 20 Kč. Děti do 15 let mají registraci i čtenářský průkaz zdarma, právě tak držitelé průkazu ZTP/ZTP-P a senioři starší 70 let. Právnické osoby (instituce) platí za každou určenou fyzickou osobu 80 Kč na rok.

Lítačka

Lítačka je čipová karta pro městskou hromadnou dopravu v Praze, která nahradila kartu Opencard. Vydavatelem je Magistrát hl. m. Prahy, respektive společnost Operátor ICT. Kartu lze používat jako jízdní průkazku v Pražské integrované dopravě a rovněž jako průkaz do Městské knihovny v Praze.

In Karta

Jako čtenářský průkaz můžete využívat také In Kartu Českých drah. Jedná se o čipovou kartu, díky které mohou cestující čerpat různé slevy při nákupu jízdenek, je možno využívat ji jako nosič vybraných jízdenek nebo jako elektronickou peněženku.

ISIC

Čtenářským průkazem může být i průkaz ISIC. ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů.

Pozor! Knihovna akceptuje pouze platné průkazy ISIC. Z technických důvodů nelze v knihovně využít průkazy ISIC vydané Vysokou školou obchodní v Praze a ISIC vydané mimo školu (vydávané na 1 rok a neobsahující čipovou technologii).

Tip! Pokud vlastníte jednu z výše uvedených karet, můžete si na ni zdarma přehrát čtenářský průkaz. Nový čtenář tak nemusí hradit vystavení průkazu a platí pouze snížené zápisné 60 Kč.

Ztratili jste průkaz?

Ztrátu průkazu je potřeba nám nahlásit co nejrychleji, aby nedošlo k jeho zneužití. Napište buď na e-mailovou adresu knihovna@mlp.cz, nebo se zastavte v některé z našich poboček. Průkaz neprodleně zablokujeme. K tomu budete muset sdělit své identifikační údaje (jméno, příjmení a datum narození). Pozor! Pokud ztratíte jednu z čipových karet, nezapomeňte si zablokovat nejen platnost pro knihovnu, ale také kartu samotnou u jejího vydavatele!