Dospělí (starší 15 let)

STAŇTE SE ONLINE ČTENÁŘEM A VYPLŇTE SI REGISTRACI >>>

  • Druhým krokem je ověření vaší totožnosti podle dokladu a tím i dokončení registrace. Ověření totožnosti podle dokladu rozšiřuje spektrum služeb o možnost půjčovat si knihy domů, přístup do Národní digitální knihovny a možnost využívat pobytové služby knihovny, včetně rezervace dílen a co-workingových míst.
  • Registraci můžete dokončit při online setkání s knihovníkem na streamovací platformě Zoom. Kdy? Od pondělí do pátku od 15:00 do 20:00 hodin.
  • Jak na to? Stačí kliknout na odkaz https://zoom.us/j/4830429811 a mít funkční kameru a mikrofon na vašem zařízení. Pokud knihovník zrovna hovoří, prosíme vyčkejte.
  • Registraci můžete dokončit také při osobní návštěvě některé z našich poboček. Ověření registrace je navázáno na registrační poplatek 60 Kč / rok.
  • Jaký doklad potřebujete? Pro dokončení online registrace i registrace na pobočce potřebujete občanský průkaz, nebo doklad potvrzující občanství EU, nebo usazenost v České republice.
  • Pro využívání služeb knihovny budete potřebovat „čtenářský průkaz“:. Vytvořte si průkaz virtuální, nebo vám při návštěvě knihovny vystavíme plastovou kartu MKP, anebo nahrajeme průkaz na některou z přijímaných karet (ISIC, Lítačka, In Karta).

Není vám ještě 15 let? Informace o možnostech zápisu do knihovny zde >>>

Za co se platí Kolik to stojí
Registrace do knihovny (evidenční poplatek) na rok 60 Kč
Karta knihovny 20 Kč
Virtuální průkaz Zdarma
Registrace na rok pro děti do 15 let Zdarma
Registrace na rok pro seniory nad 70 let, držitele průkazu TP, ZTP, ZTP/P a osoby s přiznanou invaliditou Zdarma
Registrace na rok pro právnické osoby (instituce) 60 Kč za každou určenou fyzickou osobu