Prodlužování online (Moje konto a e-mail)

Přihlásíte se do Mého účtu a po kliknutí na číslo s počtem výpůjček (např. 22) a dojde k prodloužení lhůty u všech výpůjček, u kterých je to možné. Dále se zobrazí „Právě půjčeno“ s aktuálním termínem vrácení.

K prodlužování e-mailem slouží adresa prodlouzeni@mlp­.cz. Zasílejte jen jedno číslo čtenářského průkazu (248R…, 16 místné číslo Lítačky, číslo ISIC; pište dohromady) v předmětu zprávy. Prodlužovací automat Vám do několika minut zašle odpověď s výsledkem prodloužení, které je třeba věnovat pozornost.

Pozor! Pokud neobdržíte odpověď, žádost ještě nemusí být vyřízena. V tom případě nás kontaktujte.

Výpůjčky mailem nelze prodloužit, když:

  • Bylo dosaženo maximální výpůjční lhůty.
  • Titul si rezervoval další čtenář.
  • Titul je po výpůjční lhůtě.
  • Uvedete chybné číslo čtenářského průkazu.
  • Vložíte do zprávy čísla dvou a více čtenářských průkazů.

Tip! Používáte zařízení s operačním systémem iOS nebo Android? Chcete mít přehled o stavu výpůjček? Stáhněte si prodlužovací aplikaci Městská knihovna v Praze z Apple Store nebo Google Play! Jak na to? Přečtěte si návod!

Prodlužování telefonicky

Můžete zavolat do kterékoli naší pobočky nebo na číslo +420 222 113 555. Sdělte knihovníkovi číslo uvedené na jednom z průkazů do knihovny (čtenářský průkaz, Lítačka nebo karta ISIC).

Prodlužování v knihovně

Prodlužování přes čtenářský počítač je stejné jako prodlužování přes Můj účet. Stačí se tedy přihlásit v pravém horním rohu do Mého účtu a po kliknutí na sekci „Výpůjčky“ dojde k prodloužení lhůty u všech výpůjček, u kterých je to možné. Dále se zobrazí „Právě půjčeno“ s aktuálním termínem vrácení.