Máte zadanou rezervaci, ale už o ní nemáte zájem, potřebovali byste změnit místo vyzvednutí nebo odjíždíte dlouhodobě mimo Prahu? Neplněné rezervace je možné upravovat, například pozastavit, změnit výběr pobočky nebo úplně zrušit (smazat). Pro úpravu rezervace se nejprve přihlásíte do Mého účtu (odkaz „PŘIHLÁSIT“ v pravém horním rohu našeho webu).

Úprava rezervace

U každé rezervace je vpravo uveden stav a vidíte své pořadí. To znamená, že rezervace dosud nebyla splněna a vy ji můžete upravit kliknutím na červené tlačítko „UPRAVIT“. Nesplněnou rezervaci můžete i zrušit (tlačítko „SMAZAT“), zrušení nesplněné rezervace je zdarma.

Pozor! Pokud je u vaší rezervace uveden stav „řeší se“, rezervace je na cestě na vybranou pobočku a můžete ji jen smazat, ale už ne upravovat. Pokud nechcete, aby se vám rezervace v tuto chvíli splnila, využijte „pozastavení rezervace“. Nepřijdete o místo v pořadí a rezervace se vám nesplní, dokud to nebudete potřebovat.

Po kliknutí na „UPRAVIT“ si můžete změnit pobočku, ve které si chcete rezervaci vyzvednout. Je možné si vybrat i více poboček. Jakmile si vyberete, kliknete na tlačítko „POTVRDIT“ a zvolíte „POKRAČOVAT“.

V dalším kroku si můžete změnit termín, do kdy máte o rezervaci zájem nebo změnit způsob, jak dát vědět o splněné rezervaci. Kliknutím na tlačítko „ULOŽIT ZMĚNY“ potvrdíte vaše změněné údaje.

Pozastavení rezervace

V rámci úpravy (změny) rezervace můžete také pozastavit proces vyřizování vaší rezervace. To využijete např. v případě, kdy se chystáte na dovolenou a víte, že během své nepřítomnosti nebudete schopni si případnou vyřízenou rezervaci vyzvednout v knihovně.

Možnost pozastavit rezervaci najdete pod volbou způsobu oznámení o rezervaci. Kliknete na „POZASTAVIT REZERVACI“. Zaškrtnutím této volby pozastavíte rezervaci. Až do odvolání nebude splněna. Pozastavením rezervace neztrácíte své pořadí ve frontě rezervací. Jakmile rezervaci opět aktivujete, vrátíte se na své původní pořadí. Poté kliknete na tlačítko „ULOŽIT ZMĚNY“.

Zrušení splněné rezervace

Pokud už nemáte zájem o splněnou rezervaci nebo si ji nechcete vyzvednout, můžete si rezervaci zrušit. Pozor! Kniha bude postoupena dalším čtenářům a poplatek za splněnou rezervaci nevracíme.

V případě, že se i přesto rozhodnete splněnou rezervaci zrušit, stačí kliknout u této rezervace na tlačítko „SMAZAT“. Po kliknutí se objeví hláška s textem: „Opravdu chcete zrušit splněnou rezervaci? Kniha bude vyřazena ze splněných rezervací a nabídnuta dalším zájemcům. Poplatek za rezervaci nevracíme.“ Kliknutím na tlačítko „ZRUŠIT REZERVACI“ splněnou rezervaci zrušíte. Pokud se rozhodnete rezervaci nerušit, pak klikněte na tlačítko „PONECHAT REZERVACI“.

Mohlo by vás zajímat

Máte jakýkoli dotaz? Zavolejte na číslo +420 222 113 555 do klientského centra, které je v provozu od pondělí do pátku od 09:00 do 20:00 a v sobotu
od 13:00 do 18:00. Nebo nám napište na e-mailovou adresu knihovna@mlp.cz.