Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky    Velký knižní čtvrtek online

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Velký knižní čtvrtek online

Vybíráme pro vás
19. 3. 2020, WEBREDAKTOR

Letos první Velký knižní čtvrtek můžete sledovat online. Mezi patnácti novinkami bude i dramatický román Melmoth, jehož autorka Sarah Perry byla jednou z prvních rezidentek projektu Praha město literatury. Během dvouměsíčního pobytu v České republice se pustila do psaní románu, který se odehrává v Praze a jeho hlavní hrdinkou je anglická překladatelka Helena. Tip! Sledujete živý stream na facebookové stránce knihovny!

Sarah Perry

Sarah Perry se narodila roku 1979 v Essexu. Nyní žije ve městě literatury – Norwichi, které je součástí sítě kreativních měst UNESCO. V lednu a v únoru 2016 byla na rezidenčním pobytu v Praze, která rovněž patří do sítě kreativních měst UNESCO.

Sarah Perry má doktorát z tvůrčího psaní a z gotické prózy („Gothic“). Styl jejího psaní se nazývá „moderní gotika“ ('modern Gothic'). Její první román After Me Comes the Flood (Po mně přijde potopa) byl vydán v roce 2014. Dílo vyhrálo literární cenu East Anglian Book of the Year a bylo zařazeno do širšího výběru cen Guardian First Book Award a rovněž mezi širší výběr cen Folio prize. Její eseje a recenze jsou publikovány v Guardianu, Spectatoru, v deníku Independent a v literárním čtvrtletníku Slightly Foxed. Její druhý román The Essex Serpent (Had z Essexu) vyšel v červnu 2016.

Během svého pobytu v Praze pracovala Sarah Perry na svém třetím románu, který se částečně v Praze odehrává a vykresluje hororovou (gotickou) atmosféru české metropole. Její nový mýtický román Melmoth vyšel v roce 2018 a je skutečně inspirovaný Prahou a zkušenostmi nasbíranými během rezidenčního pobytu. Kniha vás zavede do potemnělých pražských uliček, kde viníky pronásleduje Melmoth, nejosamělejší bytost na světě.