Vybíráme pro vás
28. 8. 2020, WEBREDAKTOR

Na podzim pro vás máme bohatou nabídku mimořádných hudebních zážitků. Co vás čeká? Koncert obnoveného Nerezu se zpěvačkou Lucií Šoralovou. Průřez klasickou vážnou hudbou v podání Zemlinského kvarteta. A nechybějí ani stálice jako Ondřej Havelka a Rudy Linka. Nechte se zlákat!

Všechny koncerty se konají ve velkém sále Ústřední knihovny. Informace o vstupném a podorbném programu najdete po klinutí na „Více zde >>>“ nebo na název akce. Vstupenky můžete nakupovat online nebo v pokladně Ústřední knihovny.

TIP! KONCERTY, DIVADLO TANEC V KALENDÁŘI AKCÍ >>>

Podzimní koncerty v Ústřední knihovně

17. 9. 2020 – Nerez a Lucia

Hudebníky Zdeňkem Vřešťálem a Vítem Sázavským obnovená skupina Nerez. Zesnulou zpěvačku, textařku a skladatelku Zuzanu Navarovou nahradila Lucia Šoralová.
Více zde >>>

4× Zemlinského kvarteto

Zemlinského kvarteto již od svého založení v roce 1994 navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. Zemlinského kvarteto nese jméno rakouského skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandera Zemlinského, jehož významný přínos české, německé a židovské kultuře během jeho šestnáctiletého pobytu v Praze byl po dlouhá desetiletí podceňován.
25. 9. 2020 Oslava 25 let exustence Zemlinského kvarteta
14. 10. 2020 Zemlinského kvarteto, Václav Vonášek – fagot
18. 11. 2020 Zemlinského kvarteto, Kaspar Zehnder (Švýcarsko) – flétna
2. 12. 2020 Zemlinského kvarteto, Karel Dohnal – klarinet

7. 10. 2020 – Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Nejkrásnější a nejžhavější swingové fláky z vrcholné éry bigbandového swingu. Pokračování velmi úspěšného programu loňské sezóny.
Více zde >>>

12. 11.2020 – Rudy Linka – One Man Show

Další setkání s Rudym Linkou, významným jazzovým kytaristou a mimořádnou osobností světové i domácí jazzové scény, bude tentokrát doprovázet křest jeho nové knihy, vydávané u příležitosti událostí Sametové revoluce.
Více zde >>>

25. 11. 2020 – Laco Deczi – legenda jazzu

Světoznámý trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi vystoupí s kapelou Celula New York.
Více zde >>>