Služby
10. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Co je to e-zápis? Snadná a rychlá cesta ke službám knihovny, kdy se registrujete online.

Dva jednoduché kroky

Online členství

E-zápis probíhá ve dvou krocích. Nejprve si vyplníte registrační formulář a zdarma získáte online členství. Co nabízí? Přístup do Mého účtu, zadávání rezervací na knihy, vytváření seznamů přečtených knih, možnost nakupovat vstupenky online. Stahovat e-knihy z naší e- knihovny nebo přes platformu BOOKPORT. Číst odborné časopisy v e-zdrojích.

STAŇTE SE ONLINE ČTENÁŘEM A VYPLŇTE SI REGISTRACI >>>.

Dokončení registrace

  • Druhým krokem je ověření vaší totožnosti podle dokladu a tím i dokončení registrace, které rozšiřuje spektrum služeb o přístup do Národní digitální knihovny, možnost půjčovat si knihy domů a v nepandemických časech také o možnost využívat pobytové služby knihovny, včetně rezervace dílen a co-workingových míst
  • Registraci můžete dokončit při online setkání s knihovníkem na streamovací platformě Zoom. Kdy? Od pondělí do pátku od 15:00 do 20:00 hodin.
  • Jak na to? Stačí kliknout na odkaz https://zoom.us/j/4830429811 a mít funkční kameru a mikrofon na vašem zařízení. Pokud knihovník zrovna hovoří, prosíme vyčkejte. Registraci můžete dokončit také při osobní návštěvě některé z našich poboček.
  • Jaký doklad potřebujete? Pro dokončení online registrace i registrace na pobočce potřebujete s sebou občanský průkaz.
  • Při návštěvě knihovny si pak zvolíte typ plastové kartičky, která bude vaším čtenářským průkazem (Čtenářský průkaz Městské knihovny v Praze, Lítačka, ISIC). Plast v budoucnu nahradí virtuální čtenářský průkaz. Registrovat se zatím mohou čtenáři starší 15 let. Možnost e-zápisu pro děti do 15 let připravujeme.

Není vám ještě 15 let, nemáte občanský průkaz ČR? Informace o možnostech zápisu do knihovny zde >>>