Bookport
11. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Legenda o radikální proměně středověkého vládce ze sveřepého vikinga v pokorného křesťanského mučedníka, který šel odevzdaně vstříc smrti z rukou svého bratrance, může tematicky připomínat legendu o svatém Václavovi.

Vybíráme pro vás tipy na dobré čtení online z platformy BOOKPORT. Co v ní najdete? – Detektivky, romantiku, historické a válečné romány, literaturu faktu. S průkazem do knihovny máte zdarma přístup k 892 titulům. Jak na to? Stačí se PŘIHLÁSIT!

Brown George Mackay – Magnus

V poetizovaném vyprávění se prolínají spletité a krvavé děje skotské historie s malými lidskými příběhy a zákruty lidské duše i s fascinací tajemstvím eucharistie – křesťanské oběti a vývoje tohoto úkonu náboženské víry obecně. V této souvislosti autor příběh Magnusovy mučednické smrti propojuje se zavražděním německého protestantského teologa Dietera Bonhoeffera, který byl pro své protinacistické postoje popraven v koncentračním táboře.

ČTĚTE ONLINE NEBO STAHUJTE ve formátu ePUB >>>

Pozor! Po kliknutí na odkaz titulu je třeba se přihlásit. Jak se dostanete k dalším předplaceným knihám? Stačí kliknout vlevo na Katalog knih => lišta filtrů => filtr úplně vpravo => Předplacené knihy.
JAK SE PŘIHLÁSIT DO BOOKPORTU – VIDEO NA YOUTUBE

Mohlo by vás zajímat